Ana sayfa Video Galeri St. Petersburg’dan sonra Astrahan: Rusya’da polislere kurşun yağdırdılar

St. Petersburg’dan sonra Astrahan: Rusya’da polislere kurşun yağdırdılar

PAYLAŞ

Astrahan Valiliği’nden yapılan açıklamada, Pazartesi akşam saatlerinde bir polis aracına yönelik silahlı saldırı düzenlendiği belirtildi. Valiliğin verdiği bilgilere göre, saldırıda iki polisin hayatını kaybettiği ifade edildi.

Olay gece saatlerinde meydadan geldi. Bir kazaya müdahale etmek için olay yerine gelen polisler, kazayı kayıt altına almak için tutanak tuttukları sırada, ‘Gazel’ marka Dağıstan plakalı bir araçtan çıkan kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Görüntülerde, saldırganlardan birisinin polisin kaza tutanağını hazırladığı sırada araçta bulunduğu, ardından polis aracından indiği ve başka bir saldırganla birlikte geri dönerek polislerin üzerinde kurşun yağdırdı görüldü. İki polis olay yerinde hayatını kaybetti. Görüntülere takılan saldırganın, Suriye’de radikal örgütler içerisinde savaşan cihaçılara benzer şekilde sakallı ve bıyıksız olduğu dikkatlerden kaçmadı.

Rus İnterfax ajansının haberine göre, saldırıyı IŞİD üstlendi. Ajans, IŞİD’e yakınlığıyla bilinen ‘SITE’ isimli internet portalını kaynak gösterdi.