Ana sayfa Teknoloji Playstation 4, 60 milyondan fazla satıldı

Playstation 4, 60 milyondan fazla satıldı

PAYLAŞ

Sony’nin 2013 yılında kullanıcılar ile buluşturduğu oyun konsolu Playstation 4, her ne kadar yerini PlayStation 4 Pro ve PlayStation VR’a bırakıyor olsa da halen dünya genelinde hızla satılmaya devam ediliyor.

Satışa sunulmasının üzerinden yaklaşık 4 yıl geçen Playstation 4 hakkında son bilgiler, Sony tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. Sony tarafından açıklanan rakamlara göre, Playstation 4 sevkiyatları, dünya genelinde 60 milyon seviyesini geçti. Konsolun satışları 2016 yılının sonuna doğru yaşanan toparlanma ile tekrar yükselişe geçti.

015 mali yılında 17,7 milyon adet Playstation 4 sevkiyatı gerçekleştiren Sony, 2016 mali yılında ise 14,8 milyon adet PS4 sevkiyatı gerçekleştirdi. Son çeyrekte yaşanan toparlanma süreci ile birlikte ise, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 26’lık bir artış elde edildi. Shiftdelete’de yer alan habere göre, 2018 yılında toplam sevkiyatı 80 milyon barajına ulaştırmak isteyen Sony, gelecek yıldan itibaren Playstation 4 satışlarında ciddi düşüşler yaşanacağını tahmin ediyor.