Ana sayfa Öne Çıkanlar Polis memuru okul müdürünü ve yardımcısını vurdu

Polis memuru okul müdürünü ve yardımcısını vurdu

Bursa'da 45 yaşındaki polis memuru İ.Ö., Nilüfer'deki Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu İlkokulu'nun müdiresi ile yardımcısını, burada öğrenim gören çocuklarına kötü muamelede bulundukları iddiasıyla silahla yaraladı.

PAYLAŞ

Nilüfer ilçesinde polis memuru olan veli ilkokulda tartıştığı müdür ve yardımcısını, tabancası ile yaraladı. Yaralı müdür ile yardımcısı hastaneye kaldırılırken polis memuru teslim oldu.

Saldırı, Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu İlkokulu’nda saat 09.30’da meydana geldi. İddiya göre polis memuru olan 45 yaşındaki İ.Ö., bu sabah çocuklarının öğrenim gördüğü okula gelerek Müdire Tülay Taş ve yardımcısı Sinan Delibaş ile tartıştı. İ.Ö., çocuklarına kötü muamelede bulunduğunu iddia ettiği Taş ile Delibaş’ı tabancasıyla yaraladı. Yaralı okul yöneticileri ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Okul müdürünün kalçasından, Delibaş’ın ise bacağından yaralandığı saldırının sonrasında İ.Ö., meslektaşları tarafından gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Saldırı sırasında okulda bulunan öğrenciler de korku ve panik yaşadılar.

Emniyetten yazılı açıklama

Saldırıyla ilgili Bursa Emniyet Müdürlüğü’nden de yazılı açıklama yapıldı. Açıklama şöyle: ”11.04.2018, saat 09.30’da ilimiz Hasanağa Mahallesi, Kadir Çavuşoğlu İlköğretim Okulu’nda silahla yaralama olayı meydana gelmiştir. Olayda; Emniyet Müdürlüğümüz kadrosunda görevli polis memuru İ.Ö. (45) okulda öğrenim gören çocuklarına kötü muamelede bulunulduğu iddiası ile Okul Müdürü ve Müdür Yardımcısı’nı bacaklarından vurmuş olup (hayati tehlikeleri bulunmamaktadır), anılan polis memuru kullandığı silahla birlikte görevlilerimiz tarafından gözaltına alınmıştır. Derhal Cumhuriyet Başsavcılığımızca adli tahkikat başlatılmış, idari soruşturma da başlatılarak polis memuru İ.Ö. görevden uzaklaştırılarak (açığa alınmış) müfettiş görevlendirilmesi yapılmıştır.”

Voleybol hakemliği de yapıyordu

Bu arada okulda bacağından yaralanan Müdür Yardımcısı Sinan Delibaş’ın ulusal voleybol hakemliği de yaptığı öğrenildi