Ana sayfa Gündem Polis ve bekçi şiddeti hız kesmiyor: Bu kez Eyüp’te saldırdılar

Polis ve bekçi şiddeti hız kesmiyor: Bu kez Eyüp’te saldırdılar

Nusaybin, Çorlu ve Kadıköy'den sonra bir polis saldırısı olayı da Eyüp'te yaşandı. Ekmek almaya çıkanlar polis ve bekçiler tarafından darp edildi.

PAYLAŞ

Nusaybin, Çorlu ve Kadıköy‘deki olaylardan sonra günün üçüncü bekçi ve polis şiddeti İstanbul’un Eyüp ilçesi, Esentepe mahallesinde yaşandı.

BU KEZ EKMEK ALMAK İSTEYEN YURTTAŞLARI DARP ETTİLER

Avukat Enes H. Ermaner Twitter hesabından paylaştığı görüntüde, ekmek almak için sokağa çıkan kişileri bekçilerin darp ettiğini, bekçilerin halka uyguladığı şiddeti pencerelerden görüp ayırmaya inen mahalle den bunu görenler ayırmayaya indiklerinde onlara da şiddet uygulandığını söyledi: “Çorlu ve kadıköydeki olaylardan sonra günün üçüncü bekçi ve polis şiddeti haberi de benden geliyor maalesef. Eyüp/esentepe mahallesinde ekmek almaya çıkan müvekkil bekçiler tarafından darp edilmeye başlanıyor. Pencereden bunu görenler ayırmayaya indiklerinde onlara da şiddet var.”

MAHALLE HALKI ‘EŞKŞYALIK BU’ DİYEREK TEPKİ GÖSTERDİ

Zeytinburnu’nda çekildiği belirtilen görüntülerde polislerin bir kişiye ters kelepçe takıp yere yatırıyor. Balkondan seslenen kişiler ise “Eşkıyalık mı bu ? Sekiz polis bir çocuğu dövüyor” diyerek tepki gösteriyor. Komşular ise ‘çocuk o çocuk’ diyerek polise sesleniyor.

Emniyet’ten yapılan açıklamada, alkollü olan şahısların dur ihtarına uymadığı ve “kademeli güç kullanılarak” gözaltına alındığı belirtildi.