Ana sayfa Manşet Polisin darp ettiği öğrenciler sağlık kontrolünün ardından karakola getirildi

Polisin darp ettiği öğrenciler sağlık kontrolünün ardından karakola getirildi

Kadıköy'de gözaltına alınan lise öğrencileri polis aracı içerisinde darp edildi. Öğrenciler İlerleyen saatlerde sağlık kontrolünden geçirilerek karakola getirildi.

PAYLAŞ

İstanbul’un Kadıköy’deki Süreyya Operası önünde bir araya gelen lise öğrencileri AKP hükümetine sembolik olarak karne verme amacıyla protesto gösterisi düzendedi. Boğa heykeline doğru yürüyüşe geçen öğrencilere polis müdahale ederek gözaltına aldı. En küçüğünün 14 yaşında olduğu belirtilen yaklaşık 30 lise öğrencisi polis aracı içerisinde darp edildi.

HDP milletvekili adayları Sema Uçar, Veli Saçılık, Aylin Hacaloğlu, Erol Katırcıoğlu, İlhan Çelik, Tuncay Gökçe, Cansu İrem Kalender ile HDP Kadıköy İlçe Örgütü ve CHP Milletvekilleri Mahmut Talan, Ali Şeker, Barış Yarkadaş çocukların tutulduğu karakolun önüne geldi.

Barış Yarkadaş’ın yaptığı açıklamaya göre gözaltına alınan liselilerden 18 yaş altında olanlar Yoğurtçu Parkı’na diğerleri ise Rıhtım Karakolu’na getirildi. Liselilerin avukatlarla birlikte ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılmaları bekleniyor.