Ana sayfa Sürmanşet Polisin sürüklediği Veli Saçılık’ın annesi hakkında soruşturma açıldı

Polisin sürüklediği Veli Saçılık’ın annesi hakkında soruşturma açıldı

PAYLAŞ

Milliyet’ten Gökçer Tahincioğlu’nun haberine göre, darbe girişimi sonrası ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkartılan kanun hükmünde kararname (KHK) ile mesleğinden ihraç edilen ve 2000’de Burdur Cezaevi’nde ‘Hayata Dönüş’ operasyonunda kolunu kaybeden Veli Saçılık’ın annesi Kezban Saçılık hakkında soruşturma başlatıldı.

Polise soruşturma yok

Kezban Saçılık, oğlu ihraç edildikten sonra mayısta ona destek için Ankara’ya geldi ve Yüksel Caddesi’nde oğlunun basın açıklaması yaptığı sırada polis müdahalesiyle karşılaştı. Kezban Saçılık’ın müdahale sırasında yerlerde sürüklenmesi büyük eleştiri konusu oldu ancak polisler hakkında işlem yapılmadı. Kezban Saçılık, haziran ayındaki bir basın açıklamasına da katıldı ve bu eylemde de polisin yoğun gaz kullanması nedeniyle hastaneye gitmek zorunda kaldı.

Sürüklenen anneye soruşturma

Ankara Başsavcılığı, Ankara Valiliği’nden gelen fezleke doğrultusunda, aralarında Veli Saçılık, Acun Karadağ’ın da bulunduğu 7 isim hakkında soruşturma başlattı. Soruşturulanlar arasında Kezban Saçılık’ın da olduğu ortaya çıktı. Kezban Saçılık da 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefetle suçlandı. Kezban Saçılık’ın kısa süre içerisinde ifade vermesi bekleniyor.