Ana sayfa Sürmanşet Polisten gözaltınaki gazeteciye tehdit: Seni burada asarım!

Polisten gözaltınaki gazeteciye tehdit: Seni burada asarım!

PAYLAŞ

Ezilenlerin Hukuk Bürosu avukatlarından Sezin Uçar, dün akşam İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne giderek, 25 Aralık’tan bu yana gözaltında tutulan 6 gazeteci ile konuştu.

22 gündür açlık grevinde olan ETHA Sorumlu Müdürü Derya Okatan’ın sağlık durumuna ilişkin “Günlük doktor muayenesinde kontrolleri yapılıyor. Nabız ve tansiyon dünkü ölçümlerde normal çıktı” diyen Uçar, müvekkilinin bir polis amiri tarafından dün sabah saatlerinde tehdit edildiğini anlattı.

Avukat Uçar, olaya ilişkin şunları söyledi: “Gözaltına aldıkları 100’e yakın kişiyi, aynı yere getirmişler. Sabah saatlerinde tuvalet sırasında, müvekkilim Okatan, polis amirine ‘Diğer tuvaletlerin kapısını da açarsanız, daha iyi olur’ demiş. Polis amiri de mantıklı olan öneriyi yerine getirmek yerine ‘Sizin koğuş cezalı, en son siz çıkacaksınız’ yanıtını vermiş. Müvekkilimiz Okatan da, ‘Çok büyük bir ceza gerçekten’ diyerek yanıt verince, polis amiri ‘Seni burada asarım, boğarım, öldürürüm’ diyerek Derya’yı tehdit ediyor. Ayrıca, ‘Bir teröristin lafını mı dinleyeceğim’ gibi hakaretlerin yanı sıra cinsiyetçi küfürler de ediyor.”

Polis amiri hakkında şikayetçi olacaklarını söyleyen Avukat Uçar, “Olayın geçtiği yeri gören kamera var. Bu kameradan müvekkilimiz Derya Okatan’ı tehdit eden polisin kimliğinin tespit edilerek, hakkında dava açılmasını isteyeceğiz” dedi.