Ana sayfa Sağlık Prof. Mehmet Ceyhan’dan Koronavirüs uyarısı: Taşıyıcılardan 250 bini İstanbul’da

Prof. Mehmet Ceyhan’dan Koronavirüs uyarısı: Taşıyıcılardan 250 bini İstanbul’da

PAYLAŞ

Enfeksiyon uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını sonrası normalleşme adımladının açıklandığı günlerde, İstanbul için uyarıda bulundu. Ceyhan, “Açıklanan vakaların yüzde 60’ı İstanbul’daydı, dolayısıyla bu hastalığının taşıyıcılarının 250 bini İstanbul’da” dedi.

Hande Fırat’ın sunduğu ‘Gece Görüşü’ programına konuk olan Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Hacettepe Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, taşıyıcı hastalara dikkat çekti. Ceyhan, “Her 100 kişiden 1 buçuğu bu virüsü bilmeden taşıyor. Bir de maske takmamış, ya da maskeyi düzgün takmamışsa siz düzgün taksanız bile yüzde 30 koruyor” dedi.

Ceyhan’ın açıklaması şöyle:

“Açıklanan vakaların yüzde 60’ı İstanbul’daydı, dolayısıyla bu hastalığının taşıyıcılarının 250 bini İstanbul’da. Bunu çuğu Enfeksiyon uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını sonrası normalleşme adımladının açıklandığı günlerde, İstanbul için uyarıda bulundu. Ceyhan, “Açıklanan vakaların yüzde 60’ı İstanbul’daydı, dolayısıyla bu hastalığının taşıyıcılarının 250 bini İstanbul’da” dedi.