Ana sayfa Manşet “Recep Bey’i de SGK’ya bırakın, emeklilik işlemlerini başlatsın”

“Recep Bey’i de SGK’ya bırakın, emeklilik işlemlerini başlatsın”

CHP milletvekili listelerinin Kılıçdaroğlu ve İnce arasında gerginliğe sebep olduğu iddia edilmişti

PAYLAŞ

Milletvekili aday listesi nedeniyle gerginlik yaşadıkları iddia edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve partinin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, sosyal medyada son dönemlerin en dikkat çeken ‘siyasi paslaşmalar’ından birine imza attı.

Twitter hesabından, seçim çalışmaları sırasında kullandığı otobüsün canımdan, kendisine destek veren gençlerle çektirdiği selfie esnasında çekilen bir fotoğrafını paylaşan CHP’nin cumhurbaşkanı İnce, “Atlayın gençler, Çankaya’ya gidiyoruz” yorumunu yaptı.

İnce’nin tweet’ini takipçileriyle yeniden paylaşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da, “SGK’nın önüne kadar Recep Bey’i alın, emeklilik işlemlerini başlatsın” notunu düştü.

İnce ve Kılıçdaroğlu’nun paylaşımları binlerce paylaşım aldı.

CHP’nin bugün Yüksek Seçim Kurulu’na sunduğu milletvekili aday listesinde, partinin genel başkanının belirlendiği kurultayda İnce’ye destek veren isimlerin çok küçük bir kısmının bulunması dikkat çekmişti. Pazartesi sabah saatlerinde İnce’nin ekibi tarafından gün içindeki mitinglerin iptal edildiğinin duyurulmasının ardından da, İnce ile Kılıçdaroğlu’nun liste konusunda görüşme yapacağı yorumlarına sebep olmuştu.

‘CHP’de Kılıçdaroğlu ve İnce arasında gerginlik’ iddialarının ardından ise mitinglerin yapılacağı duyurulmuştu. İnce, Bartın’daki konuşmasında milletvekili adaylarını genel merkezin belirlediğini belirterek, “Milletvekili listeleri açıklandı. Memnun olan olur, olmayan olur. Hepimiz için geçerli bu. Bunu bir kenara bırakacağız. Ben Cumhurbaşkanı olduğumda bakanların listesini yapacağım” ifadelerini kullanmıştı.