Ana sayfa Editörden Rıdvan Dilmen: Cumhurbaşkanı olmasa bu rakamın çıkma ihtimali sıfırdı

Rıdvan Dilmen: Cumhurbaşkanı olmasa bu rakamın çıkma ihtimali sıfırdı

PAYLAŞ

Başlattığı ‘evet’ kampanyası nedeniyle eleştirilen spor yorumcusu Rıdvan Dilmen Türkiye’de futbol yayın ihalesinin Erdoğan’ın dış ilişkileir sayesinde Katar’lı firmaya yüksek fiyattan satıldığını hatırlatara, “Cumhurbaşkanı olmasa bu rakamın çıma ihtimali sıfırdı” dedi.

Dilmen’in Sabah’taki yazısının ilgili kısmı şöyle:

Düşündüm, ‘Recep Tayyip Erdoğan Türk Sporu için ne yaptı?’ diye. Türkiye’de futbol yayın ihalesi 2,5 milyar dolar +KDV olmuş. Eder mi bu kadar sorun varken? Katar olmasaydı bu parayı kim verirdi? Cumhurbaşkanı’nın siyasi ilişkileri sayesinde oldu. Kimse hayal görmesin. Atıp tutmasın! Cumhurbaşkanı olmasa bu rakamın çıkma ihtimali sıfırdı… İhale 7 dakika değil, 7 saniye sürdü.
Benim babam İşçi Partili’ydi. Ben 7 yaşımda bildiri dağıtırdım. Tayyip Bey’i tanıdım, yaptığı işlere baktım. Bir sosyal demokratın Tayyip Bey’i sevme hakkı yok mu? Tayyip Bey’i sevenin Atatürk’ü sevme hakkı yok mu? Ben Atatürk’ü çok seviyorum. Kimsenin tekelinde değil bu.
1995-96 yılında jübile yaptım. Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ı ben üç defa gömüştüm. Bir top oynadık, bir de bir yerde karşılaştım. Bir belediye başkanı olarak bana hediye vermiştir. Hala evimde saklarım. 10 yıl önce ailesiyle tanıştım. Çok sevdiğim kardeşi ve eniştesi ile tanıştım. Hayatlarında iyilikten başka bir şey yok. Allah herkese öyle dost-arkadaş nasip etsin. Annem öldüğünde onlar yanımdaydılar. Çocukluk arkadaşlarımın siyasi görüşü farklı olabilir. Annemin cenazesine gelmeyebilirsin ama çocukluk arkadaşım bana hakaret ederken, Cumhurbaşkanımız, ailesini yolladı, yanıma geldiler. Hastalandım, yanımda yattılar, haftanın 5 günü beni aradılar.