Ana sayfa Politika Saadet Partisi: Referandumu 15 Temmuz’un rövanşı olarak tanımlamak büyük bir bühtandır

Saadet Partisi: Referandumu 15 Temmuz’un rövanşı olarak tanımlamak büyük bir bühtandır

PAYLAŞ

“Bu gidişattan parti olarak ciddi endişe duyuyoruz” diyen Karamollaoğlu, “Bu gidişattan parti olarak ciddi endişe duyuyoruz. Böylesi dönemlerde bin düşünüp bir konuşmak gerekirken, tam tersine düşünmeden yapılan açıklamalar bu endişemizi daha da artırmaktadır. Bu referandumda ‘evet’ demeyenleri PKK terörüyle eş tutmak, FETÖ’cü olmakla suçlamak, en basit ifadesiyle büyük bir bühtandır” ifadelerini kullandı.

Milligazete’de yer alan habere göre Karamollaoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Endişelerimiz dikkate alınsa, kuvvetler ayrımı ilkesi hayata geçirilmiş olsa ve yargı bağımsızlığı teminat altına alınmış olsaydı hiç tereddüdünüz olmasın ki biz bu değişikliğe ‘evet’ derdik. Biz bunları yaparken başkaları sadece iftira ile bizi itham altında tutmaya çalışıyorlar. Bizim hakkımızda bizim söylemediğimiz kelimelerle bizi itham etmeye kalkarsa biz Cenab-ı Hak indinde hakkımızı helal etmeyiz.”

“Saadet Partisi olarak bu gidişattan ciddi endişe duyuyoruz. Böylesi dönemlerde bin düşünüp bir konuşmak gerekirken tam tersine düşünmeden yapılan açıklamalar bu endişemizi daha da artırmaktadır. Bu referandumda evet demeyenleri PKK terörü ile eş tutmak, FETÖ’cü olmakla suçlamak, 16 Nisan referandumunu 15 Temmuz’un cevabı veya rövanşı ile tanımlamak büyük bir bühtandır. Saadet Partisi olarak biz milletimizin temsilcilerinin hangi siyasi ekolde bulunursa bulunsun temelde dostudur. Onların samimi arkadaşıdır. Saadet Partisi, hiçbir zaman ne paralel ne üçgen hiçbir gayri meşru yapı ile sosyal, ticari veya siyasal manada işbirliği içinde olmamıştır. Bu, bugün bütün toplum tarafından da kabul edilen bir husustur. Bu yapı mensuplarının devletin sinir uçlarına kadar yerleşmelerinde hiçbir katkısı olmamıştır. Saadet Partililer hiçbir zaman onlarla omuz omuza yürümemiştir. Hatta son ana kadar onlarla birlikte çalışan, ancak başarısız kalkışmadan sonra ayıkan iktidar mensuplarının halkımızdan özür ve Cenab-ı Hak’tan af dilemelerini de bir erdem işareti olarak yorumlamayı tercih etmiştir”