Ana sayfa Gündem Sağlık çalışanının 9 yaşındaki kızı Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti

Sağlık çalışanının 9 yaşındaki kızı Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti

PAYLAŞ

Erzurum İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir, Covid-19’a yakalanan bir sağlık çalışanının 9 yaşındaki kızı Melek Kartal’ın hayatını kaybettiğini açıkladı.

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Gafur Kartal’ın kızı Melek Kartal (9), geçen ay rahatsızlanması üzerine Erzurum Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Çeşitli rahatsızlıkları da olduğu öğrenilen ve yapılan Covid-19 testi pozitif çıkan Kartal, bir süre hastanede tedavi gördü.

Hastalığın ağır seyretmesi üzerine yoğun bakımda tedavisine devam edilen kız çocuğu, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Kartal’ın vefat haberini, İl Sağlık Müdürü Bedir de sosyal medyada paylaşarak büyük acı ve üzüntü içinde olduklarını ifade etti.

Bedir, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“O bir melekti, meleklerin yanına gitti. Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi çalışanlarından, kıymetli personelimiz Gafur Kartal’ın 9 yaşlarındaki melek kızı, Covid-19’a yenik düştü, meleklerin yanına gitti. Her ölüm erkendir sahibine ancak bu çok acı oldu. Kıymetli kardeşim Gafur Kartal ve değerli ailesine, tüm yakınlarına, acıyı yüreklerinde hisseden sağlık camiamıza baş sağlığı diliyorum.”