Ana sayfa Gündem Salda Gölü’ne zarar verilmemesi için mücadele eden CHP’li belediye başkanı ve eşine...

Salda Gölü’ne zarar verilmemesi için mücadele eden CHP’li belediye başkanı ve eşine silahlı saldırı

Burdur'un Yeşilova ilçe Belediye Başkanı CHP’li Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, evlerinde uğradıkları silahlı saldırıda ayaklarından yaralandı.

PAYLAŞ

Burdur‘un Yeşilova ilçesi Belediye Başkanı Şenel’in, Koyunlar Çeşme Mahallesi’ndeki evine saat 04.30 sıralarında gelen kimliği belirsiz kişiler, kapıyı çaldı. Saldırganlar, kapıyı açan Başkan Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel’e tabancayla ateş açtı. Başkan Mümtaz Şenel’in sağ ve sol ayaklarına 5 el ateş eden şüpheliler, eşi Fatma Şenel’i de ayağından vurduktan sonra kaçtı.

İhbar üzerine adrese çok sayıda polis, jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi.

Ambulansla Yeşilova Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Başkan Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, buradaki ilk müdahalelerinin ardından da Burdur Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Halk TV’nin haberine göre yaralılardan Mümtaz Şenel’in ameliyata alındığı bildirildi.

BELEDİYE BAŞKANI ŞENEL SALDA GÖLÜ TALANINI DUYURMUŞTU

Saldırıya uğrayan Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ‘Türkiye’nin Maldivleri’ olarak bilinen Salda Gölü’ne giren iş makinelerinin fotoğrafını paylaşarak olayı kamuoyuna duyurmuştu. Tepkiler üzerine makineler durdurulmuş, TOKİ soruşturma başlatıldığını duyurmuş, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da alana kamera sistemlerinin takılacağını açıklamıştı.

Mümtaz Şenel, olayın kamuoyuna yansımasından sonra yaptığı açıklamada belediye ekiplerinin göl etrafında sık sık dolaştığını dile getirmişti. Şenel, “Beyaz kumların olduğu yerden o beyaz kumları alıp kum olmayan yerlere yol yapmaya çalışıyorlar. Kumları taşıdığı yere bu yapacakları Millet Bahçesi’nin binalarını oturtacaklarmış. Bu dediğimiz yere de yürüyüş yolu yapacaklarmış. İş makineleriyle henüz düzeltme fırsatları olmadı, biz olaya müdahale edince zaten durdu” demişti.