Ana sayfa Manşet Sarallar çetesine operasyon: 7 gözaltı

Sarallar çetesine operasyon: 7 gözaltı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri Sarallar grubuyla bağlantılı bir gruba yönelik 4 ilde operasyon düzenledi. Operasyonda 7 kişi gözaltına alındı.

PAYLAŞ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Sarallar olarak bilinen organize suç örgütüne operasyon düzenlendi. İstanbul merkezli İzmir, Manisa ve Rize’de gerçekleştirilen operasyonlarda Savaş Saral ile birlikte toplam 7 kişi gözaltına alındı.

Habertürk’ten Mustafa Şekeroğlu‘nun aktardığı bilgilere göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Yapılan çalışmalarda; İlimiz genelinde “Tehdit”, “Yağma”, “Gasp”, “6136 SKM”, “Ruhsatsız Silah ve Mermi Ticareti”, “Kişiyi Hürriyetinden Yoksun kılma”, “Rüşvet Almak ve Vermek”, “Başkasına ait Kimlik Bilgilerinin Kullanılması”. “Resmi Belgede Sahtecilik”, “Suç Delillerini Yok Etme, Gizleme veya Değiştirme” ve “Hakaret” suçlarını işledikleri anlaşılan S.S. isimli şahsın liderliğindeki bir suç örgütüne yönelik 10.07.2018 günü İstanbul merkezli İzmir, Manisa ve Rize’de gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda (7) şahıs yakalanmış, şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda 2 adet tabanca ve 128 adet fişek ele geçirilmiştir” ifadeleri yer aldı.