Ana sayfa Ekonomi Saray, ekonomi yazarlarını takibe aldı

Saray, ekonomi yazarlarını takibe aldı

Ekonomi yazarlarının takibe alındığı belirtiliyor

PAYLAŞ
CUMHURBASKANI RECEP TAYYIP ERDOGAN, CUMHURBASKANLIGI SARAYI BALKONUNDAN YURUYUSE KATILAN VATANDASLARA SESLENDI. FOTOGRAF: ANKARA (DHA)

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kurulan bir birim tarafından her gün ekonomi yazarlarının yazıları, televizyonlara verdikleri röportajlar ve sosyal medya paylaşımları takip edilerek raporlanıyor.

Enflasyonda nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 1.87, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 10.85 ve on iki aylık ortalamalara göre ise yüzde 11.06 artış gerçekleşti. Enflasyonun beklentilerin üzerinde gelmesinin ardından dolar kuru 4.23 liranın üzerine çıkarak rekor kırdı.

Enflasyonda artış beklentilerin üzerinde geldi; manşet ve çekirdek enflasyonda yükseliş piyasa tahminlerini aştı. Kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P) ise önceki akşam Türkiye’nin notunu indirdi.

Bir süredir piyasalar ciddi bir ekonomik kriz beklentisi içerisinde ve bir tedirginlik durumu söz konusu. İktisatçılar, seçimlerin ardından başta inşaat sektörü olmak üzere pek çok sektörde iflasların yaşanacağını ve Türkiye’nin ciddi bir ekonomik krize gebe olduğunu ifade ediyor.

Hükümet de ekonomideki kötü gidişata önlem almaya çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında ekonomi zirvesi gerçekleştirilmişti.

Odatv’de yer alan habere göre ise ekonomideki olumsuz gelişmeleri bir türlü durduramayan AKP yönetimi Ekonomi yazarlarını yakından takip etmeye başladı. Gazetelerin ekonomi yazarlarını daha yakından takip etmek için de Saray’da bir birim kuruldu.

Saray’da kurulan bu birimin her gün ekonomi yazarlarının yazılarını, televizyonlara verdikleri röportajları ve sosyal medya paylaşımlarını izleyerek raporlamalar yaptığı belirtiliyor.

Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanlığı biriminde tüm televizyon kanalları ve internet sitelerinin takip edilip, haberlerinin analiz edildiği 2015 yılında medya ile paylaşılmıştı. Haberde yer alan bilgilere göre Saray’da geçen günlerde bir de ekonomi zirvesi yapılmıştı. Ekonomi yazarlarının takip edildiği yeni çalışma birimi ekonomideki gelişmelerin ne kadar kritik durumda olduğunu da gözler önüne serdi.