Ana sayfa Ekonomi Saray Halı konkordato başvurusunda bulundu

Saray Halı konkordato başvurusunda bulundu

Türkiye’nin tanınmış işadamlarından Necati Kurmel’in kurduğu Saray Halı ve Saray Çiftliği’nin İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne konkordato başvurusunda bulunduğu öğrenildi.

PAYLAŞ

Yüksek döviz kuru ve ekonomik darboğaz nedeniyle binlerce şirket konkordatoya müracaat ediyor. Saray Halı A.Ş. ve Saray Tarım Hayvancılık A.Ş. ile Ünlü İşadamı Necati Kurmel, Setenay Kurmel, Birant Kurmel ve Yunus C. Karaca için konkordato talep edildi.

SARAY ÇİFTLİĞİ’NDE 2 BİN 500 KİŞİ İSTİHDAM EDİLİYOR

Saray Halı ve Saray Çiftliği şirketleri, faaliyet gösterdikleri sektörde öncü konumunda bulunuyor. Saray Halı A.Ş. 1998 yılında Türkiye’nin en büyük entegre tarım ve hayvancılık işletmelerini Saray Çiftliği adı altında bünyesine kattı. Kayseri ve Adana’da tesisleri bulunan Saray Çiftliği, Avrupa’nın en büyük çiftlikleri arasında yer alıyor. Tarım ve hayvancılık sektörlerindeki işletmelerinde yaklaşık 2.500 kişi istihdam ediliyor.

ŞİRKETİN MALİ DENGESİ BOZULDU

İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne yapılan konkordato başvurusunda, ekonomideki dalgalanmanın, şirketlerin mali dengesini bozduğu belirtildi. Konkordato kararı verilmesi halinde, söz konusu şirketlerin, faaliyetlerine etkin bir biçimde sürdürebileceği kaydedildi.