Ana sayfa Sürmanşet Scarlett Johansson’dan James Franco’ya: Time’s Up rozetini geri ver

Scarlett Johansson’dan James Franco’ya: Time’s Up rozetini geri ver

PAYLAŞ

Kadınlara yönelik cinsel istismarın protesto edildiği 75. Altın Küre Ödül Töreni’nde James Franco, Müzikal veya Komedi Dalında En İyi Erkek Sinema Oyuncusu ödülünü almasından hemen sonra beş kadın, 39 yaşındaki oyuncunun kendilerini taciz ettiğini iddia etmişti. Ancak Franco, avukatları aracılığıyla bu suçlamaları reddetmişti.

Geçtiğimiz gün ise Amerika’da ABD Başkanı Donald Trump karşıtı gerçekleşen Kadınlar Yürüyüşü’nde Scarlett Johansson, yaptığı konuşmada Franco’ya seslendi. Johansson, Franco’nun taciz skandallarını protesto eden Time’s Up (Süre doldu) rozetini geri vermesi gerektiğini belirtti.

Johansson, ayrıca kişisel bir konuşma yaparak “19 yaşıma geldiğimde kendi değerimi anlamam gerekti. Kimsenin duygularıma zarar vermesine izin veremezdim. Güzel bir kadın olduğumdan benden ödün vermemi istediler ama başaramadılar” dedi.

Scarlett Johansson’ın konuşmasıyla damga vurduğu yürüyüşe; Hollywood yıldızları Jennifer Lawrence, Cameron Diaz, Adele, Mila Kunis, Eva Longoria, Natalie Portman ve Jane Fonda gibi ünlü isimler katıldı.

Tacizle suçlanan aktör James Franco
Photo by Vianney Le Caer/