Ana sayfa Teknoloji Kapsama alanı dışındayken de SMS ve fotoğraf gönderilebilecek

Kapsama alanı dışındayken de SMS ve fotoğraf gönderilebilecek

PAYLAŞ

Kanada merkezli bir şirket olan Sonnet, yeni geliştirdiği bir cihazla, kullanıcıların herhangi bir hücresel ağa ihtiyaç duymadan metin mesajı, fotoğraf ve GPS koordinatları göndermelerine olanak tanıyor.

Toronto merkezli şirket, akıllı telefon kullanıcılarına hücresel ağın ve İnternet erişiminin hiç olmadığı yerlerde bile kısa mesaj, fotoğraf ve GPS koordinatları gönderme yeteneği kazandıracak yeni ve hafif bir aygıtı tanıttı. Yeni cihaz, akıllı telefon kullanıcılarının bir hücresel veri ağı veya şebeke olmaksızın birbirleriyle doğrudan iletişim kurmalarına izin veriyor. Böylece uzun menzilli radyo sinyallerini kullanarak, kullanıcılar arasında bir radyo ağı oluşturuyor.

Gadget adı verilen ürün, bluetooth yoluyla bir iOS veya Android cihazlara bağlanabiliyor ve yakınlardaki diğer Sonnet kullanıcılarına mesajlar, fotoğraflar ve GPS bilgileri göndermek için özel bir uygulama kullanıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, şehir içinde yaklaşık 1 mil (1,6 km) mesafeye kadar radyo sinyali gönderebilecek ürün, sinyal boylarının daha az tıkanık olduğu şehir dışında 6 mile (9,6 km) kadar tırmanacak.

Cihazda ayrıca bir de acil durum (SOS) butonu da bulunuyor.