Ana sayfa Yaşam Seks robotları bebek sahibi olabilecek

Seks robotları bebek sahibi olabilecek

PAYLAŞ

İspanyol robotik şirketi Synthea Amatus tarafından üretilen Samantha adlı robot, geçtiğimiz ay Birleşik Krallık’ta yaklaşık 5 bin Dolar’a satışa sunuldu. Dünya Halleri‘nin derlediği habere göre, robottaki yapay zeka sistemi şaka yapmak, felsefe hakkında tartışmak ve aynı anda orgazm olmak gibi özellikler sunsa da gelecekte üretilecek versiyonlarda çok daha büyük özellikler yer alabilir.

Samantha’nın yaratıcısı Sergei Santos, The Sun adlı gazeteye verdiği röportajda, “Robotun bebek sahibi olmasını sağlayabilirim. Çok da zor bir şey değil.” dedi. Seks robotları, yapay zekanın hızla büyüyen fakat tartışmalı bir kısmını oluşturuyor. Gelecek bilimci Ian Pearson, 2050 yılına geldiğimizde insanların yarısından fazlasının seks robotu kullanacağını düşünüyor.

Güncellenerek çoğalacak

Samantha’nın boyu yaklaşık 1,65. Kilosu ise 45 kilogram. Vücudunda kullanıcının dokunuşlarına tepki verebilen 11 adet sensör var. Santos, robotta güzellik ve adalet gibi insani değerler oluşturmak için, içinde bir SD kart yuvası bulunan dahili bilgisayarı güncelleyerek yazılım güncellemelerini desteklemeyi planlıyor.

Hedef dünyanın en büyük seks robotu şirketi olmak

Santos, “Robotla bebek yapmak çok kolay olacak. Bu konseptlerle ilgili kendi düşüncelerimi yansıtan bir algoritma üreterek robotun düşünceleriyle birleştiririm, sonra da üç boyutlu yazıcıda bebeği üretirim.” diyor. Synthea Amatus, Samantha’yı dünya çapında tanınır hale getirmek istiyor. Santos, Samantha’yı piyasaya sürmek için Arran Squire ile iş birliği yaptı. İkili, Çinli bir seks robotu fabrikasıyla anlaştı. Bir sonraki hedefleri ise ABD’ye ulaşmak. İleride dünyanın en büyük seks robotu şirketi olmayı planlıyorlar.

Festivalde izdiham yarattı

Samantha, Avusturya’nın Linz şehrindeki Ars Electronica Festival’da gösteriliyordu fakat katılımcılar robotla biraz fazlaca ‘ilgilendikleri’ için robot kaldırılmak zorunda kalındı.