Ana sayfa Gündem Selam Tevhid soruşturmasında ara karar: Gültekin Avcı tahliye edildi

Selam Tevhid soruşturmasında ara karar: Gültekin Avcı tahliye edildi

Selam Tevhid soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasıyla 89 sanığın yargılandığı davada 3 sanık için tahliye kararı verildi. Aralarında eski savcı Gültekin Avcı’nın bulunduğu 3 sanık için adli kontrol şartı ve yurt dışına çıkış yasağı getirildi

PAYLAŞ

Selam Tevhid soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasıyla yargılanan ve aralarında Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı 15’i tutuklu, 1’sı firari 89 sanığın yargılandığı davada ara karar çıktı.

Mahkeme, aralarında eski savcı Gültekin Avcı’nın da bulunduğu 3 sanığın adli kontrol şartıyla tahliye edilmesine karar veridi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde kapalı yapılan duruşmada, talepleri karara bağlayan mahkeme heyeti, 12 sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Gültekin Avcı ve Ensar Doğan’ın tutuklukta geçirdiği süreyi, sanık Ramazan Candan’ın ise mevcut delil durumunu dikkate alarak adli kontrol şartıyla tahliyelerine hükmetti.

Her 3 sanığa yurt dışına çıkış yasağı getiren mahkeme, sanıklara karakolda haftada bir imza atma yükümlülüğü getirditahliye
adli kontol.