Ana sayfa Editörden Abdulkadir Selvi, ‘Başçalan’ sosyal medya hesabının nerede oluşturulduğunu yazdı

Abdulkadir Selvi, ‘Başçalan’ sosyal medya hesabının nerede oluşturulduğunu yazdı

PAYLAŞ

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 17/25 Aralık yolsuzluk soruşturmaları döneminde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bazı yetkililere ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarını sosyal medya hesabından paylaşan ‘Başçalan’ adlı profilin, Emniyet Genel Müdürülüğü İstihbarat Daire Başkanlığı’nda oluşturulduğuna dair bazı teknik detaylar paylaştı.

Selvi’nin yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Şimdi size 17-25 Aralık sürecinde çok aktif olarak kullanılan ‘bascalan’ hesabıyla ilgili bir tespiti aktaracağım. Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde yayın yapan ‘bascalan’ hesabı nerede oluşturulmuş? Adres, devletin içi. Hem de devletin en mahrem kurumlarından birinde, o zaman Türkiye Cumhuriyeti başbakanı olan Erdoğan hakkında hesap oluşturulmuş. Sadece oluşturulmamış, aktif olarak kullanılmış.
Aklınıza hemen MİT gelmesin. IP adresini de vereceğim. Daha doğrusu hesabın adresini veren ben değilim. Turkcell Superonline tarafından 17.04.2014 tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na gönderilen, ‘IP Adresi Kullanıcı Tespiti Hakkındaki’ yazıda, ‘bascalan’ hesabının açıldığı ve aktif olarak yönetildiği adresi olarak, ‘Emniyet Genel Müdürlüğü’ gösteriliyor.
FETÖ devlete nasıl sızmış görüyor musunuz? Devlete istihbarat sağlamakla görevli birimde, ülkenin başbakanı aleyhinde hesap oluşturulup yönetilmiş.
‘bascalan’ hesabıyla vereceğim bilgiler sadece bunlar değil. Tam nokta olarak adresini vereceğim.
IP No: 212.57.8.226
Adres: Emniyet Genel Müdürlüğü Turan Güneş Bulvarı No:118 Çankaya
Kontak: M.B.
İrtibat: 90/366.10.10
Peki bu adres neresi? Türkiye Cumhuriyeti başbakanı aleyhinde oluşturulan hesabın adresinin çıktığı yer Emniyet İstihbarat birimi.

Yazının tamamı için…