Ana sayfa Editörden Selvi: Erdoğan sürprizler yapacak ama planlı değil, doğaçlama

Selvi: Erdoğan sürprizler yapacak ama planlı değil, doğaçlama

PAYLAŞ

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, referandumda ‘evet’ cephesinin son haftalarda pozitif bir kampanyaya ağırlık vererek, ‘evet’ çıkması durumunda nasıl bir Türkiye olacağı temasının işleneceğini söyledi. Selvi, Erdoğan’ın da ‘hayır’ çadırına girişine benzer sürprizler yapacağını söyledi.

Selvi’nin yazısının ilgili kısmı şöyle:

Son hafta pozitif kampanyaya ağırlık verilmesi planlanıyor. Evet çıktığında nasıl bir Türkiye olacak teması işlenecek.
Cumhurbaşkanı, İstanbul’da hayır çadırına girerek sürpriz yapmıştı. Bunun geri dönüşümleri olumlu olmuş. Erdoğan, stratejistlerle değerlendirmesinde hayır çadırını ziyaret etmekten dolayı memnuniyetini ifade etmiş. Kurmayları da hayır çadırını ziyaretinin olumlu bir algıya neden olduğu değerlendirmesini yapmışlar. “Ziyaretiniz iyi oldu. Hayır çadırına girip oradakilerle hayırı tartışan bir Cumhurbaşkanı profili ortaya koydunuz. Bu sizin sahiciliğinizi yansıtması açısından yararlı oldu” demişler. Özgüveni ve kucaklayıcı bir tutumu yansıtması açısından hayır çadırını ziyaret, olumsuz algının kırılmasını sağlamış.
Cumhurbaşkanı Erdoğan bu tür sürprizler yapacak. Ancak bunlar önceden planlanarak değil doğaçlama bir şekilde gerçekleşecek.

Yazının tamamı için…