Ana sayfa Editörden Selvi’den Bahçeli’ye: Şerefim üzerine kimseye söz söyletmem

Selvi’den Bahçeli’ye: Şerefim üzerine kimseye söz söyletmem

PAYLAŞ

MHP liderinin grup toplantısında isim vererek hakaret ettiğini söyleyen Selvi, bu hakaretler karşısında sessiz kalmayacağını ve olayı yargıya taşıyacağını söyledi. Selvi, Hürriyet’te ki köşesinde Bahçeli’nin ‘kılıç artığı’ ifadelerine ise, “Osman dedem bir cepheden diğerine koşmuş, Osmanlı-Rus savaşında esir düşmüş bir vatan evladıdır. Hasan ve Hüseyin dedelerim ise Yemen’de şehit düşmüş, vatana sadece şahadet haberi ulaşmış Oğuz Türklerinin torunuyum. O şeref bana yeter Sayın Bahçeli…” sözleriyle yanıt verdi.

Selvi ayrıca Bahçeli’yle adalet önünde hesaplaşacağını söyledi:

“Sayın Bahçeli, 2 Haziran 2015 tarihinde Elazığ’da, 3 Haziran 2015 tarihinde Kahramanmaraş’ta, 15 Haziran tarihinde Ankara’da Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’a yönelik olarak, utanç duyduğum için burada tekrarlamadığım ifadelerinize ise tepki göstermiş, ‘Küfürname’ olarak nitelendirmiştim. Bugün de Sayın Bahçeli’nin kendime yakıştıramadığım ifadeleri için, “Kem söz sahibine aittir” diyorum.

Şerefin ne olduğunu Sayın Bahçeli’den öğrenecek değilim. Ben şerefli bir adamım. Bedeli ne olursa olsun şerefim üzerine kimseye söz söyletmem. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile şahsımı hedef gösteren açıklaması ve yaptığı hakaretler için yüce Türk adaleti önünde hesaplaşacağım.”