Ana sayfa Magazin Şener Şen: Siyasette seviye o kadar düştü ki, ‘racon kesme’ diye bir...

Şener Şen: Siyasette seviye o kadar düştü ki, ‘racon kesme’ diye bir şey var

PAYLAŞ

Yedi yıl aradan sonra ‘Yol Ayrımı’ filmiyle beyaz perdeye dönen Şener Şen, yeni filmine, sinemaya ve Türkiye’nin durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. “Türkiye çok tuhaf bir noktaya geldi. Toplum o kadar ayrıştırıldı, düşman haline getirildi ki. Bunda siyasilerin büyük payı var” ifadesini kullanan Şen, “Kimsenin kimseyi dinlemeye, görmeye tahammülü yok. Düşmanlık körüklenerek ülke bu hale getirilmez” diyerek tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’nü alırken, “Bu ödülü toplumsal barışımıza bir katkısı olması umudu ile kabul ediyorum” diyerek hükümetle arasına mesafe koyan Şen Hürriyet’ten Sebati Karakurt’un sorularını cevapladı. Şen, “Siyasilerin önderliğinde seviye o kadar düşürüldü ki. Yeraltı dünyasının deyimleriyle konuşuluyor. ‘Racon kesme’ diye bir şey var. Herkes buna özeniyor. Gidiş iyi bir gidiş değil. Sağlıklı bir toplum yapısı yok” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “Kimsenin racon kesmesine de, ayar vermesine de ihtiyacım yoktur. Eğer racon kesilecekse bu raconu bizzat kendim keserim” ifadeleri iktidara yakınlığıyla bilinen bazı köşe yazarları arasında tartışmaya yol açmış; sonrasında AKP mahallesi ikiye bölünmüştü.