Ana sayfa Spor Şenol Güneş ağır konuştu: Adaletin öldüğünü düşünüyorum

Şenol Güneş ağır konuştu: Adaletin öldüğünü düşünüyorum

PAYLAŞ

Beşiktaş’ın Kayserispor’u 2-0 mağlup ettiği karşılaşmadan sonra konuşan Siyah-Beyazlı takımın teknik direktörü Şenol Güneş, hakkında yazı yazanların basın toplantısında olmamasına üzüldüğünü söyledi.

Adaletin öldüğünü vurgulayan Güneş, herkesle yüz yüze konuşmaya hazır olduğunu da belirtti.

‘BENİMLE İLGİLİ MUTSUZLUK YOK, 1 YIL DAHA MUKAVELEM VAR’
Bulundukları yerden memnun olmadıklarını kaydeden Şenol Güneş, “Bunun sorumlusu da benim. Yönetim ve taraftar hep yanımda oldu. Camia içinde benimle ilgili mutsuzluk yok. 1 yıl daha mukavelem var.

Bu kadar sevginin olduğu yerde kendimden kaynaklı ayrılık olmaz. Bu kadar güzel bir ortamda ayrılmayı doğru bulmam. Dünyanın sonu değil, zamanı gelince tabii ki hepimiz ayrılacağız. Yönetim ve taraftar her türlü desteği verdiği için, bugünkü bulunduğumuz konumdan dolayı onlardan özür diliyorum.” ifadelerini kullandı.

‘MAĞDUR DİYE POLİS GÖNDERENLER SUÇLU İLAN ETTİ’
Kendisinin suçlu ilan edildiğini vurgulayan tecrübeli teknik adam, “İyi değilim demek ne haddimize, şükürler olsun halimize.

Ortada suç varken suçlu bulamayanlar, mağdur diye bana polis gönderenler, beni suçlu ilan ettiler. Kötü birisi değilim ama iyi olmaktan yoruldum. Edepli edebinden susar, edepsiz, ‘ben susturdum’ zanneder.” şeklinde konuştu.

Güneş Fenerbahçe maçında yaşananlar ve sonrasında yapılan yorumlar hakkında şunyarı kaydetti: “Susarak konuşmak istedim. Geçen hafta sustuğumda anlatamadım. Yoksa kırıcı olurum diye korkuyorum. Haksızlığa isyan ediyorum. Bu kulüp beni onurlandırdı. Şiddeti ve küfrü kınıyorum.

Hiçbir hocanın kafasının yarılmadığı, yabancı cisimlerin atılmadığı bir ortamda örnek olmalıyız. Sabırlı olmamız, haksız olduğumuzu göstermez ama kimse bizim gücümüzü ve sabrımızı zorlamasın.”

Şenol Güneş maç sonrası futbolcularıyla beraber tribünlere giderek taraftarları verdikleri destek için alkışladı.

GÜNEŞ: HASTAENEYE GİDİP RAPORLARI ALABİLİRLER
Herkesle yüz yüze konuşmaya hazır olduğunu sözlerine ekleyen Şenol Güneş, “Fikret Bey, Aziz Bey, Aykut Kocaman ya da kim varsa, hepsiyle yüz yüze konuşmaya hazırım. Kafasında soru işareti olanlar hastaneye gidip raporları alsınlar. O belgeleri zaten zamanı gelince vereceğim herkese.

Türkiye’de sıkıntılar var, seçim atmosferi var, biz olabildiğince alttan alıyoruz ama biz suçlu değiliz ki. ‘Zaten kargaşa var. Siz de kargaşa oluşturmayın sahaya çıkın’ diyenler, haklıyla haksızı ayırsınlar.

Ben milli takımda hukukun gücü mü, gücün hukuku mu demiştim. O gün gücün hukukuna inanıyordum, bugün ise 5 tane çanın çaldığını, adaletin öldüğünü düşünüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

GÜNEŞ, ÇAN HİKÂYESİNİ HATIRLATTI
Şenol Güneş’in “5 tane çanın çaldığını, adaletin öldüğünü düşünüyorum.” sözlerinin ardından çan hikâyesini anlattı: “Çan 1 kez çalındığında halktan birisi, çan iki kez çalındığında tanınan ve eşraftan olan birisi, çan 3 kez çalındığında saray çevresinden birisi, çan 4 kez çalındığında ise kralın öldüğü belirtiliyor. Hikâyede çancı, çanı 5 kez çalınca, halk çanın niçin 5 kez çalındığını sorar. Haksızlığa uğradığını söyleyen çancı, ‘Adalet öldü’ şeklinde cevap verir.”