Ana sayfa Öne Çıkanlar Serpil Kemalbay’dan Adalet Yürüyüşü’ne destek: Adalet herkes için istenirse güzeldir

Serpil Kemalbay’dan Adalet Yürüyüşü’ne destek: Adalet herkes için istenirse güzeldir

PAYLAŞ

Halkların Demokratik Partisi İstanbul İl Örgütü Okmeydanı’nda iftar daveti verdi. Katılımcılar arasında HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, İstanbul Milletvekilleri Pervin Buldan ve Celal Doğan da yer aldı. Yemek, slayt gösteriminin ardından Mele Sait Yılmaz’ın okuduğu dua ile başladı.

“Türkiye’de demokrasi tiyatrosu oynanıyor”

Kürt illerinde belediyelere atanan kayyumlara ve cezaevlerine gönderilen belediye başkanlarının durumlarına değinen Celal Doğan, “HDP’li belediye başkanları demokratik mücadelenin neferleridir. Kendilerine hırsız diyenler bilsin ki, halkın tek bir kuruşunu bile üstüne almış değil. Onlar belediye başkanlarımızı kendileri gibi sanıyor. Yıllardır Türkiye’de bir demokrasi tiyatrosu oynanıyor” dedi.

“Önümüz kesiliyor”

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay da “Bizler özgürlükler için mücadele edenleriz. Birbirimizin hakları için mücadele ediyoruz. Buna rağmen bu gün önümüz Türkiye egemen güçleri tarafından kesiliyor” dedi.

Partisinin yok sayılmaya çalışıldığını kaydeden Kemalbay, “Bizim Türkiye’de gerçek bir rol oynamamız, geleceği için umut olmamız bu baskıların nedenini oluşturuyor. Her şeye rağmen bu duruşumuzu koruyoruz. Türkiye halklarının geleceği için bu ısrarlı mücadeleyi geleceğe taşımak sorumluluğumuzdur” diye konuştu.

Kemalbay konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Bu güne kadar AKP-Saray politikaları bize şunu gösterdi. Minareyi çalan kılıfını hazırlar. Bizler şimdi bir darbeler silsilesini yaşıyoruz. Biz darbe sürecine karşı mücadele ediyoruz. Şimdi bu yaşadıklarımızdan sonra toplum da ‘artık yeter’ diyor. Yaşananlara karşı halklarımızın direnci sürüyor.”

Adalet Yürüyüşü

CHP’nin başlattığı Adalet Yürüyüşü’nü geç kalmış ama değerli bir adım olarak niteleyen Kemalbay, “Bu gün bu mücadeleye Adalet Yürüyüşü ile katkı sağlamaya başladılar. Adalet herkes için istenirse güzeldir. Suyun mermeri delme gücü miktarında değil sabrındadır. Mücadeleden vazgeçmeyeceğiz” diyerek konuşmasını sonlandırdı. (dihaber)