Ana sayfa Magazin “Sevgili karanlık cildim, sen güzelsin ve senin için şartsız sevgi hissediyorum”

“Sevgili karanlık cildim, sen güzelsin ve senin için şartsız sevgi hissediyorum”

PAYLAŞ

Dünyanın en koyu tenli modeli olarak kabul edilen Nyakim Gatwech, şaşırtıcı kömür siyahı cildinin bir kusur değil aksine bir avantaj olduğunu düşünüyor. Olağandışı bir cilt rengine sahip olan 24 yaşındaki Güney Sudan’lı Gatwech, bir taksinin kendisine cildinizi beyazlatması yönündeki tasviyesi sonrası, sahip olduğu cilt renginin mükemmel olduğunu göstermek için model olmaya karar verdiğini söylüyor.

Gatwech, sahip olduğu güzelliği şöyle tanımlıyor: “Sevgili karanlık cildim, güneşin öptüğü, kömür siyahı veya çağırılmış olan her neyse: Sen güzelsin ve senin için şartsız sevgi hissediyorum, çünkü sen benimsin. Amerikan standartlarının senin Afrikalı ruhuna zarar vermesine izin verme. Hangi renk ya da tonda olursa olsun cildizini sevin.”

Nyakim, bir zamanlar cildi beyazlatmayı düşündüğünü de itiraf ediyor. Fakat şimdi, başka birinin standartlarıyla yaşamamanın harika olduğunu anladığını söylüyor. Nyakim, şimdi diğer güzellerin de kendi sıradışı güzelliklerini takdir etmeyi öğrenmelerini umuyor.

Nyakim Gatwech, ‘Melanin’ adlı normalde deride, saçlarda, göz zarlarında, beynin bazı bölgelerinde, melanik denen bazı urlarda bulunan ve tirozinin yükselmesiyle oluşan koyu renkli biyolojik pigment hastalığına sahip.