Ana sayfa Manşet “Şirketi kapatırım” diyen AKP’li anketçi yine devrede…

“Şirketi kapatırım” diyen AKP’li anketçi yine devrede…

16 Nisan Referandumu öncesi yayınladığı ankette 9 puan farkla yanılan AKP'ye yakın anket şirketi A&G Araştırma Şirketi'nin sahibi Adil Gür, bu kez cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci turda tamamlanacağını ileri sürdü.

PAYLAŞ

24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala AKP’ye yakın anketçi Adil Gür yine devreye girdi. 16 Nisan referadumu öncesi yüzde 60 ‘Evet’ çıkacağını öne sürüp, iddiası tutmayınca şirketini kapatma vaadini de yerine getirmeyen Gür, bu kez daha mütevazı bir oranla (yüzde 50-55) cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci turda tamamlanacağını ileri sürdü.

Gür, AKP’nin Meclis çoğunluğunu kaybedeceğine yönelik iddiaların da gerçeği yansıtmadığını iddia etti.

“MHP BÖLGEDE OY KAYBETTİRMEZ”

AKP’nin havuz medyasına ait gazetelerden Akşam’a konuşan Gür, AKP’nin MHP ile yaptığı ittifakın Güneydoğu’da oy kaybettirmeyeceğini belirterek, “Diyarbakır’da, Mardin’de, Siirt’te, Van’da, Şırnak’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çıkacak oy 1 Kasım’da hatta 16 Nisan’da çıkan oyun üzerinde olacak” dedi.

“İNCE DOĞRU ADAY”

CHP’nin Muharrem İnce’yi aday göstererek doğru bir adım attığını da sözlerine ekleyen Gür, “24 Haziran akşamı CHP’nin milletvekili genel seçiminde alacağı oydan daha fazla oy alacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

AKP’NİN KAMPANYASI DA ANKETÇİYE EMANET

Öte yandan Andy-Ar Araştırma’nın sahibi Faruk Acar’ın 24 Haziran seçimlerinde AKP’nin seçim reklamı kampanyasını üstlenmesi, anket şirketleri ile AKP arasındaki ilişkinin bir kez daha sorgulanmasına neden olmuştu.