Ana sayfa Dünya Siyasete geri döndü

Siyasete geri döndü

PAYLAŞ

Başkanlık seçimlerinde Trump karşısında aldığı yenilginin ardından vaktini memleketi New York’ta değerlendiren eski Dışişleri Bakanı ve eski First Lady Hillary Clinton, siyaset arenasına yeni kurduğu siyasi örgüt ile geri döndü.

Clinton “Birlikte İleriye” (Onward Together) adını verdiği yeni girişimi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Açıklamasında “İnsanları siyasete katılmaları, organize olmaları ve hatta Başkan adayı olmaları konusunda teşvik için Birlikte İleriye’yi başlatıyoruz” dedi.

Rudaw’ın haberine göre, örgütün internet sitesinde yapılan açıklamada, Başkan Trump’ın adı geçmese de, “Diren” sloganı Cumhuriyetçi başkana bir mesaj niteliği taşıyor.

Zira ABD’deki Trump karşıtı gösterilerde bu slogan sıklıkla kullanılıyor.

Örgütün internet sitesindeki açıklamada, şöyle denildi:

“Örgüt geçen seçimde 66 milyon oy alan vizyonu geliştirmeye adandı. Her düzeyden yurttaş katılımı, güçlü ve canlı bir demokrasi için merkezi önemdedir. Son aylarda insanların zorbalığa, nefrete, yalancılığa ve kutuplaştırmaya karşı direnmek için ve daha adil, daha kapsayıcı bir Amerika için bir araya geldiklerinde neler olduğunu gördük.”