Ana sayfa Öne Çıkanlar “Siyasi hayatımda ne aldanan ne aldatan oldum”

“Siyasi hayatımda ne aldanan ne aldatan oldum”

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde muhtarlar ile buluştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Erdoğan, “Ana muhalefetin başındaki zat ne diyor ‘Örtülü bir darbedir.’ Sen şehitlerimize bu hakaret yetkisini nereden buldun? Zerre kadar haysiyetin şahsiyetin varsa çık dosyalarını ortaya koy. Biz de gereğini yapalım. Siyasi hayatımda ne aldanan ne aldatan oldum. Bundan sonra da ne aldanan ne altadan olacağız. Ama dürüst olun doğru olun. Bu millete yalan konuşma” diye konuştu.

“Tayyip Erdoğan’ı seven vardır, sevmeyen vardır. Hepsine saygı duyarım.” diyen Erdoğan şöyle devam etti:

“Ama Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin ve Türk milletinin aleyhine herhangi bir işe kalkışmasının mümkün olmadığı hususunda ben herkesin mutabık olduğuna inanıyorum. Ha beni kimlerin sevmediğini size söyleyeyim; beni bölücü terör örgütü sevmez. Beni FETÖ sevmez. Beni rantçılar sevmez. Beni DEAŞ sevmez. Beni Batı, bir kısım liderler hiç sevmez ve İsviçre’nin parlamentosunun önünde portreyi koyup, şakağıma silah dayayanlar sevmez. Onlardan zaten böyle bir şey beklemek mümkün değil ki. Biz zaten onların sevmesini beklemiyoruz, bizi halkımız sevsin, bizi Hak kabul etsin, onun rızasını kazanalım yeter.”

BİR YIL ÖNCE ‘ALDANDIK’ DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz yılın Temmuz ayında A Haber’de katıldığı bir programda, “Bakın 20 sene önce söylenseydi, 15 sene, 10 sene, üç dört yıl öncesine kadar bile ben inanın bu kadarını düşünmüyordum. Ama ne yazık ki ciddi manada yanılgıya düşmüşüz. Allah bizi affetsin.” demişti.