Ana sayfa Editörden Songül Hatısaru: Karga 7 pastadan pay alıyor

Songül Hatısaru: Karga 7 pastadan pay alıyor

PAYLAŞ

Milliyet Gazetesi Yazarı Songül Hatısaru, son dönemde yatırımları azalan yabancıların ‘Türk Dizi Sektörü’nü istisna olarak tuttuklarını yazdı. Yazar, Karga 7 yapım şirketinin başarısı üzerinden yabancıların iştahını kabartan dizi sektörünün uluslararası başarısını kaleme aldı.

Her hafta 120 dakikalık bölüm ‘çılgınlığı’nın yabancı yatırımcının aklını başından aldığını ifade eden Hatısaru, böyle bir performansın dünyanın hiçbir yerinde olmadığının altını çizdi. Hıza rağmen işin kalitesinin de yerinde olmasıyla, 70 milyonluk yerli pazarın yanında tüm dünyada alıcısı olduğunu belirten yazar, başlı başına başarı hikayesi olarak nitelediği Karga 7 yapım şirketine dikkat çekti.

Hatısaru şöyle yazdı:
“Emre Şahin, Karga 7 adlı yapım şirketini 2007’de Los Angeles’ta kurdu. Şirket hızlı büyüdü, 2015’te sektörün en büyüklerinden Alman yapım ve dağıtım şirketi Red Arrow’a (Pro Sieben) çoğunluk hisselerini sattı. Los Angeles ofisinde 180 kişi çalışıyor. Geçen yıl Türkiye ofisini de açtılar. Belgesel drama tarzında yaptıkları işler 3 Emmy adaylığı getirdi. Shot In The Dark isimli dizileri ise geçen hafta Netflix’te başladı.

Karga 7 pastadan pay istiyor

Karga 7, Hunting Hitler, Booze Traveler gibi dizilerin yapım şirketi… Aynı zamanda Emre Şahin’in yönetmenliğini üstlendiği Takım: Mahalle Aşkına ve 40 filmlerine, Kayıtdışı dizisine, yarışmalara da imza attı. Türkiye’de, kurgu ve gerçek televizyon şovlarının yanı sıra sinema filmleri, belgeseller, game şovlar markalar için mobil ve dijital platformlar dahil olmak üzere orijinal içerikler de üretecekler. Karga 7 Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Üner, Genel Müdürü Özer Sata ve kurucusu Emre Şahin ile bir araya geldik. Emre Şahin, Amerika’da medya sektöründe en başarılı 40 isim arasında gösteriliyor. Eğlence dünyasının nabzının attığı Hollywood’da tereciye tere satıyor adeta. Bakalım Alman Red Arrow’u da arkasına alan Emre Şahin ve yabancı yapım şirketi Türkiye’yi hangi dizilerle dünyaya açacak.”