Ana sayfa Editörden “Söylediklerine halkın inanması için Bahçeli’nin yapacağı tek şey bildiklerini açıklamasıdır”

“Söylediklerine halkın inanması için Bahçeli’nin yapacağı tek şey bildiklerini açıklamasıdır”

PAYLAŞ

Yeniçağ Yazarı Ahmet Ercilasun, referandumda ısrarla ‘evet’ oyu vereceğini açıklayan MHP lideri Bahçeli’nin ‘evet’ demesini bildiği bir şeyler olduğu şeklinde yorumladı. Ercilasun, “O takdirde bildiklerini açıklaması boynunun borcudur” dedi.

Ahmet Ercilasun’un yazısının ilgili kısmı şöyle:

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ısrarla bir beka sorunu yaşadığımızı ve ancak evet diyerek bu sorundan kurtulacağımızı söylüyor.

İşte Bahçeli’nin üç ifadesi:

“Biz millet için evet, devlet için evet, Cumhuriyet için evet, Türklüğün bekası için evet diyoruz.” (26 Ocak 2017)
“(Referandumda hayır çıkarsa) karmakarışık olur Türkiye. Bundan yararlanmak isteyen çevreler çıkabilir.” (10 Şubat 2017)
“Her evet bekamızın hisarlarına koyulmuş tuğla olup bizim için yemindir.” (12 Şubat 2017)

İş gerçekten bu kadar ciddi ise ülkeyi düşünen herkesin referandumda evet oyu kullanması gerekir. Ancak seçmenin en az yarısı bir beka sorunu olduğuna ve sorunun ancak evet oyu vererek aşılacağına inanmıyor. Bu durumda Devlet Bahçeli’nin Türk halkını inandırması şarttır.

Söylediklerine halkın inanması için Bahçeli’nin yapacağı tek şey bildiklerini açıklamasıdır. Öyle ya, bir şeyler biliyor olmalı ki ısrarla ve bu kadar kesin konuşuyor. O takdirde bildiklerini açıklaması boynunun borcudur. Referandumda hayır çıkar ve bu yüzden ülke kaosa sürüklenirse hiç şüphesiz bunun sorumlularından biri de Devlet Bahçeli olur. Bildiklerini açıklasaydı hiç değilse hayır diyen MHP’lileri ikna eder, onların evet demesini sağlar ve kaosu önlerdi.