Star gazetesi, Taşgetiren’in Bekir Bozdağ’ı eleştirdiği yazısını sansürledi

Haziran 19, 2017, 8:52 am
Star yazarı Ahmet Taşgetiren'in, CHP'nin başlattığı Adalet Yürüyüşü'ne ilişkin yazdığı yazıda yer alan ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ı eleştirdiği cümlesi gazete tarafından sansürlendi.

Star yazarı Ahmet Taşgetiren’in, gazetenin dünkü sayısında yazdığı yazısında yer alan ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı eleştirdiği cümlesi gazetenin Ankara baskısında yer alırken bazı baskılarında ve internet sitesinde de yer almadı.

Yeni Asya’da yer alan habere göre, Ahmet Taşgetiren’in dünkü Star gazetesinde yayımlanan “Yürüyüş” başlıklı yazısında yer alan “Bence iktidar ‘Adalet yürüşü’nü önemsemeli. Bekir Bozdağ üslûbu ile olmaz bu iş.” cümlesi gazete tarafından sansürlendi.

Taşgetiren’in yazısını sansürlenen o kısmı şu şekilde:

“…Bir siyaset gözlemi olarak şunu söyleyeyim:

– Kılıçdaroğlu’nun eylemi klasik CHP tabanının ötesinde karşılık bulur.

En kötü şey, eylemin provoke edilmesi olacaktır. Eğer buna mani olabilirlerse, yürüyüşün her safhasında medyada “sempatik” haberler çıkması kaçınılmazdır. 69 yaşında bir direnç yürüyüşüdür bu. Genç olsa bile her insan tükenebilir. Ama o tükenme halleri bile etkinliği artırır. Bence iktidar ‘Adalet yürüşü’nü önemsemeli. Bekir Bozdağ üslûbu ile olmaz bu iş.”