Ana sayfa Logo Altı Stockholm’de kamyonetli saldırı: 4 kişi hayatını kaybetti!

Stockholm’de kamyonetli saldırı: 4 kişi hayatını kaybetti!

PAYLAŞ

İsveç’in başkenti Stockholm’ün merkezinde bir kamyonla düzenlenen saldırıda 4 kişi öldü. Yerel medyaya konuşan görgü tanıkları, bazı kişileri İsveç’te birçok şubesi olan Ahlens adlı mağazanın önünde yerde yatarken gördüklerini söyledi.

İsveç polisi, saldırıda yaralananlar da olduğunu belirterek halka kent merkezinden uzak durma çağrısı yaptı. Stockholm’ün merkezinde bazı bölgeler trafiğe kapatıldı, yerel metro işletmesi seferlerin iptal edildiğini ilan etti. İsveç medyası, saldırıda kullanılan kamyonun bir bira fabrikasından çalındığını duyurdu.

Yerel saatle 15:00 civarında saldırının düzenlendiği Drottninggatan (Kraliçe Caddesi) trafiğe kapalı bir alan ve Stockholm’ün en işlek caddelerinden biri olarak biliniyor.

İsveç Başbakanı Stefan Lofven, tüm belirtilerin, olayın bir terör saldırısına işaret ettiğini söyledi. Lofven, saldırının ardından bir kişinin gözaltına alındığı duyurdu.

İki Gözaltı Var
Stockholm polisi hareket merkezi yetkilisi Towehegg, “Bu iki kişinin olayla ilgili bazı bilgileri olduğunu düşünüyoruz. Olay yerinden elde edilen bilgiler bu yönde. Bu nedenle, bu iki şahıs polis merkezine götürüldü,” şeklinde konuştu

Saldırı sonrası olay yerinde insanların kaçışması bir twitter kullanıcısı tarafından böyle görüntülendi:

İsveç polisi, saldırganın fotoğrafını medyaya dağıttı.