Ana sayfa Öne Çıkanlar Tabka’da, Türkiye’de basılmış IŞİD propagandası yapan kitaplar bulundu

Tabka’da, Türkiye’de basılmış IŞİD propagandası yapan kitaplar bulundu

PAYLAŞ
ANF Images

Tabka ilçesi ve Tabka Barajı’na, YPG’nin öncülüğünü yaptığı ABD destekli Suriye Demokratik Güçleri tarafından düzenlenen operasyonlar sırasında Türkiye’de basılan ve IŞİD propagandası yaptığı görülen kitaplar bulundu.

ANF’nin haberine göre, yapılan arama tarama faaliyetlerinde bulunan “Şehadet Yolunda Cihat Erleri” isimli Harun İlhan isimli kitabın basım yeri Türkiye. Tam olarak, İstanbul’da “Küresel Kitap” adlı yayınevi tarafından basılıyor. Basım yeri Üsküdar. Yayınevinin posta adresi Fatih’te bulunurken, Ümraniye Bölükbaşı Kitapçılar Çarşısı’nda şubesi var. Kitap engelsiz bir şekilde birçok internet sitesinde de açıkça satılıyor.

Kitapta açıkça şiddete ve vahşete çağrı var. Harun İlhan, 15-20 Kasım 2003 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşen bombalı saldırılara karıştığı gerekçesiyle yargılandı ve 2007’de müebbet hapse mahkum edildi. Çıktığı duruşmalarda işlediği suçları üstlendi ve Müslüman olmayanlara karşı vahşeti savundu. Mahkeme önünde, “Bu çağda kafirlerle kılıçtan başka savaş yoktur” dedi.

Kitabın kapağında da şiddet ve vahşete açık çağrı var: “(…) Barut kokacak hava, ölüm kusacak namlular…”