Ana sayfa Spor Tahkim Kurulu, Başakşehirli futbolcuların cezalarını indirdi

Tahkim Kurulu, Başakşehirli futbolcuların cezalarını indirdi

PAYLAŞ

TFF Tahkim Kurulu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Medipol Başakşehir Futbol Kulübü futbolcuları Ufuk Ceylan’ın ve Yalçın Ayhan’ın, basın mensubuna yönelik gerçekleştirdikleri eylemlerin PFDK’nın kabulünün aksine FDT’nin 45. maddesinde düzenlenen “kavga” niteliğinde olduğu anlaşıldığından, eylemlerin niteliğinin “kavga” şeklinde düzeltilmesine; bu itibarla Medipol Başakşehir Futbol Kulübü futbolcuları Ufuk Ceylan’a ve Yalçın Ayhan’a verilen 5 resmi müsabakadan men ve 13.000 TL para cezasının; eylemlerin kavga niteliğine uyan FDT’nin 45. maddesi uyarınca tayini suretiyle 3 resmi müsabakadan men ve 13.000 TL para cezası olarak düzeltilmesine, oybirliği ile…”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Medipol Başakşehirli futbolculardan Yalçın Ayhan ve Ufuk Ceylan 5’er, Volkan Babacan da 1 maç men cezası vermişti.
TFF’den yapılan açıklamaya göre, Spor Toto Süper Lig’in 28. haftasında Çaykur Rizespor ile Medipol Başakşehir arasında oynanan karşılaşma sonrasında basın mensubuna yönelik saldırıları nedeniyle Yalçın ve Ufuk, 5’er resmi müsabakadan men ve 13’er bin lira para cezası almıştı.

Volkan Babacan’a da aynı maçtan sonra basın mensubuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakadan men ve 13 bin lira para cezası verilmiş, Kurul ayrıca, Emre Belözoğlu’na da sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 50 bin lira para cezası verildiğini açıklamıştı.

Mehmet Demirkol’dan tepki

TFF’nin kararını değerlendiren Spor yazarı Mehmet Demirkol sosyal medya hesabından konuyla ilgili şunları paylaştı: “TFF Başakşehir’den özür dilesin kapatalim şu mevzuyu…Bu hafta bütün takımlar sahaya ‘Basaksehir’den özür dileriz… TFF’ pankartıyla çıksın.”