Ana sayfa Editörden Takan: Eğitim sistemimize damga vuran (!) son iki değişikliğin gerçek mimarı Bilal...

Takan: Eğitim sistemimize damga vuran (!) son iki değişikliğin gerçek mimarı Bilal Erdoğan

PAYLAŞ

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, yazısında, eğitim sistemindeki radikal değişikliklerin sorumlusunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın olduğunu iddia etti.

Takan, “Eğitim sistemimize damga vuran (!) son iki değişikliğin gerçek mimarı Bilal Erdoğan’mış.. Gerçek Eğitim Bakanı ve aynı zamanda YÖK Başkanı olan Bilal Erdoğan” diye yazdı.

Ahmet Takan’ın yazısının ilgili kısmı şu şekilde: 

TEOG kaldırıldı, üniversiteye giriş sistemi değiştirildi. Peki herkesin evini mutlaka ilgilendiren bu kararı kimler aldı ve nerede alındı?.

Eğitim Bakanlığı’nda, YÖK’te alınmadı da nerede oldu bitti bu işler?..

En doğru cevabı vereyim; Saray da aile içi kabinede.

Bilirsiniz!.. Bu tip haberleri saraydan sağlam kaynaklardan çıkışlı olmadan kaleme almam. İşin sırrı, Erdoğan’ın “çocuklar evlerine en yakın okullarına gitsin” sözlerinde gizliymiş. Eğitim sistemimize damga vuran (!) son iki değişikliğin gerçek mimarı Bilal Erdoğan mış.. Gerçek Eğitim Bakanı ve aynı zamanda YÖK Başkanı olan Bilal Erdoğan… Aile içi karar toplantısında Bilal Erdoğan babasına yeni sistemleri anlatması sırasında  “çocuklar evlerine en yakın okullara gitsin” demesini ve böylece haklılık ve inandırıcılığın çok yüksek olacağını önermiş. Aile kabinesi uygun bulmuş, R. Erdoğan’da son onayı vermiş. Buyrun size yeni eğitim sistemi!..

Daha anlaşılır hale getireyim; Bilal Erdoğan ve sahibi olduğu TÜRGEV’in eğitim alanındaki yoğun faaliyetleri malumunuz.. ENSAR Vakfı’nın da… Bunların ne kadar sayıda yurtlara sahip olduğunu bilemiyoruz. Ancak en imtiyazlı şekilde korundukları ve çoğaldıkları gayet net. Projenin özü şöyle; diyelim ki, evinizin yakında çocuğunuza istediğiniz gibi bir okul bulamadınız. TÜRGEV’e veya ENSAR’a yönlendirilirsiniz. Oralarında yurtları ev statüsünde değil mi?.. İkametgah belgesi temin etme gibi bir sorununuzda olmaz. Verirsiniz yurda bebeyi!.. Maddi durumuz sıkıntılıysa ona da çözüm bulurlar, aklınız arkada kalmaz. Hem çocuk diplomayı aldıktan sonra sıkı da bir Erdoğanist olur!.. “Olsun varsın ne çıkar” mı?..

Yeni projenin, ışık evleri projesinin kopyası olduğunu hala göremiyorsanız, benim size söyleyecek hiç bir sözüm yok. Atalar ne demiş;Kendi düşen ağlamaz ve hatta gözü bile çıkar!..

Yazının tamamı için…