Ana sayfa Editörden Takan: Madem Nazi zihniyeti hortladı, neden AB’ye tam üyelik talebinizi geri çekmiyorsunuz?

Takan: Madem Nazi zihniyeti hortladı, neden AB’ye tam üyelik talebinizi geri çekmiyorsunuz?

PAYLAŞ

Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, Hollanda krizinin, ‘One minute’, ‘Mavi Marmara’ ve ‘Rusya krizi’ ile aynı olduğunu söyledi. Takan, Nazi zihniyetinin hortladığını söyleyenlerin neden hala AB’ye tam üyelik talebini geri çekmediklerini sordu.

Takan’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Ve final sahnesine geçildi… Türkiye Cumhuriyetine son bitirici yumruğun indirilmesine. Ne yapmak gerekiyor?.. Haçlı zihniyetinin sinsi planlarını görüp yıllardır direnen Türk milliyetçileri üzerinde yeni ve kuvvetli bir afyon denemesi… AB’nin ‘Truva Atları’ ile kavga dövüş.. Yani, köprü geçilene kadar kayıkçı kavgası…

Yoksa yanılıyor muyum!..O zaman neden hâlâ Avrupa kapılarında, serbest vize, mülteciler için para diye salya sümük geziliyor.. Niye hâlâ AB kapılarında bekletiliyoruz da tam üyeliğimiz gerçekleşmiyor?.. Neden aman fasılları kapatmayalım, görüşmeseniz  bile görüşüyor gibi yapın diye ağlaşılıyor?..

Madem, Nazi zihniyeti hortladı, Türkiye aşağılanıyor; neden Haçlı anayasasına attığınız imzayı, AB’ye tam üyelik talebinizi geri çekmiyorsunuz?.. Elinizi tutan “duygusal” bağlar (!) mı var?..Lafla peynir gemisi yürür mü?.. Hollanda Başbakanına, hatıra dolma kalemlerinizi göndersenize!..

Bu iş; “one minute”, “Mavi Marmara”, “Rusya krizi” ile tıpa tıp aynı!..Ne yazıktır ki, sonuçta olan hep garip vatan evlatlarına oluyor. Bakalım daha ne filmler izleyeceğiz. Münbiç/Süleyman Şah gibi!..

Yazının tamamı için…