Ana sayfa Medya Takvim Genel Yayın Yönetmeni: CİA, Reina üzerinden Kraliçe’ye mesaj gönderdi

Takvim Genel Yayın Yönetmeni: CİA, Reina üzerinden Kraliçe’ye mesaj gönderdi

PAYLAŞ

Takvim Gazetesi Yazarı Ergün Diler’in gündeminde Reina saldırısı vardı. Diler saldırıyı ABD’nin planladığını ve CİA’nin bu şekilde İngiltere Kraliçesi Elizabeth’e bir mesaj gönderdiğini iddia etti.

Diler’in “kaçırdılar” başlıklı yazısı sosyal medyada ise komik karşılandı.

Diler’in yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

“REİNA saldırısı Amerika’nın İngiltere ile buralarda anlaşamadığının açık bir göstergesidir.
Katliam 7 dakika içinde oldu. Girdi taradı ve çıkıp gitti. 8. DAKİKAYI beklememesi gerektiğini biliyordu… 2017’nin ilk saatinde tetiğe basarak “Bu yıl, 2016’yı aratacak” diyordu! REİNA semboldü. AMERİKAN KARŞITLIĞININ MERKEZİ OLARAK GÖRÜLÜYORDU. Biz bilmezdik ama durum buydu! En azından CIA için! Reina’nın İngiltere için önemi fazladır. Çok özel İngilizler, İstanbul’a geldiğinde Reina’da eğlenir. Özel toplantılar için İngilizler Reina’yı tercih eder. Çünkü Reina’da kendilerini rahat hissederler. Bu yeni de değildir… Uzun yıllardır böyledir. Beşiktaş saldırısından sonra “Türkiye hiç güvenli değil.
Uzak durun” diyen İngiliz basını bir iki gündür Türkiye’nin turizm elçisi gibi. Mesajı aldılar yani. CIA, REİNA’yı seçerek “AFRİKA VE ORTADOĞU’DA BENSİZ PLAN YAPMAYA KALKMA” dedi. “Eğer yaparsan ikinci hamle LONDRA’ya gelecek” mesajını verdi. İçeride hayatını kaybedenlerin önemli bir bölümü ARAP’tı. Zaten liste ellerindeydi, kimin geleceğini çok iyi biliyorlardı. Ortadoğu ve Türkiye bileşkesi üzerinden Londra’ya, KRALİÇE’ye uyarı veriliyordu!.”