Ana sayfa Sürmanşet Tarantino: Elbette Uma Thurman’a ben tükürdüm

Tarantino: Elbette Uma Thurman’a ben tükürdüm

PAYLAŞ

Üne kavuştuğu Ouantin Tarantino’nun filmlerinin yapımcısı Harvey Weinstein hakkındaki cinsel saldırı skandalı hakkında ilk kez açıklamalarda bulunan oyuncu Uma Thurman’ın Tarantino ile set deneyimlerine dair anlattıklarına yanıt geldi. Yönetmen, Kill Bill 1-2’nin çekimleri sırasında Thurman’ın yüzüne tükürme sahnesini bu işi en kolay ve isabetli yapabilecek kişi olduğu için üstlendiğini, Thurman’ın boğazının zincirle sıkılması sahnesinde ise bu işi üstlenmesini bizzat aktrisin istediğini öne sürdü.

“UMA’YA DEDİM Kİ SADECE İKİ KEZ TÜKÜRECEĞİM”

New York Times’a 1994’te Weinstein’ın cinsel saldırısına uğradığını anlatan Thurman, aynı zamanda Kill Bill 1-2’de Michael Madsen’in suratına tükürürken göründüğü sahnede asıl tükürenin Tarantino, Gogo’nun kendisini zincirle boğmaya çalışırken göründüğü sahnede bunu yapanın da Tarantino olduğunu aktarmıştı.

Sputnik’in aktardığına göre; Deadline.com sitesinde bununla ilgili soruları yanıtlayan Tarantino şunları söyledi: ”Elbette ben tükürdüm. Başka kim tükürecekti ki? Bir aletten tükürük mü atacaktık? Dolayısıyla Uma’ya sordum. Dedim ki, sanırım bunu benim yapmam gerek. Sadece iki kez tüküreceğim, en fazla üç kez. Öyle yerde yatarken sana durmadan tükürülmesine, tekrar, tekrar ve tekrar tükürülmesine izin veremem. Çünkü başka biri isabet ettiremeyip işleri uzatabilir. Anlaşılacağı üzere insanlara tükürmek zor bir iştir.”

GÖZÜMDEN YAŞ GELSİN İSTİYORSAN BENİ BİR NEVİ BOĞMAN LAZIM’ DEDİ

Yönetmen boğma sahnesini de şöyle anlattı: ”Uma’nın fikriydi. O şeyi boynuna dolayıp onu boğmak. Öyle uzun süre değil, ebediyen değil. Suratım kızarsın, gözümden yaşlar gelsin istiyorsan beni bir nevi boğman lazım. zincirlerin öbür ucunda da ben vardım ve sadece yakın çekimler için bunu yaptık. Bu onun fikriydi. Sonuç olarak farkına varıyorum ki gerçek bir şeymiş de.”

Birgün