Ana sayfa Logo Altı Tartışmalı referandum sonrası protestocular dördüncü günde de sokaklarda

Tartışmalı referandum sonrası protestocular dördüncü günde de sokaklarda

PAYLAŞ

YSK’nın kararı ve halk oylamasındaki usûlsüzlükler nedeniyle başlayan ve dördüncü gününe giren protestolarda bu akşam 14 ilde gösteriler düzenlendi. İstanbul, Ankara, Eskişehir, Bursa, Çorum, Artvin, Denizli, Adana, Muğla, Mersin, İzmir, Çanakkale, Denizli ve Antalya’da protesto gösterileri düzenlendi.

İstanbul’un Kadıköy, Avcılar, Beşiktaş, Beylikdüzü, Sarıyer, Bağcılar, Kartal, Maltepe, Ataşehir, Sarıgazi gibi ilçe ve semtlerinde sokağa çıkan eylemciler “Bu seçim meşru değildir”, “Hayır biz kazandık” ve “Hayır bitmedi, yeni başlıyor” pankartları taşıdı.

Protestoculara yönelik bu sabah İstanbul’da gerçekleştirilen ev baskınları ve gözaltılar da protesto edildi. Beşiktaş’taki eylemciler “Gözaltılar #Hayır’ı susturamaz” pankartları taşıdı. Ankara’da da Mamak, Kuğulu Park ve Tuzluçayır’da düzenlenen gösterilerde “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam” sloganları atıldı. Bursa’da buluşan halk da YSK’nın kararını alkışlarla protesto ederken Eskişehir’de bir basın açıklaması yapan Eskişehir Hayır Platformu “Sorularımız cevaplanana kadar, gayrı resmi olarak açıklanan sonuçlar bizim gözümüzde geçersizdir” ifadelerini kullandı.

PROTSETOCULARA YÖNELİK OPERASYONLAR DÜZENLENMİŞTİ

İstanbul’da referandumda mühürsüz oyların geçerli sayılmasına yönelik protestolara katılanlara operasyon düzenlenmiş, sabah saatlerinde Terörle Mücadele birimlerinin birden fazla eve gerçekleştirdiği baskınlarda 16 kişi gözaltına alınmıştı. Alınan bilgiye göre 38 protestocu hakkında gözaltı kararı bulunuyor.