Ana sayfa Editörden “Tasfiye dosyaları ‘kul hakkı’ hassasiyetiyle ele alınmalı. ‘Ahiret faturası’ var çünkü

“Tasfiye dosyaları ‘kul hakkı’ hassasiyetiyle ele alınmalı. ‘Ahiret faturası’ var çünkü

PAYLAŞ

Star Yazarı Ahmet Taşgetiren, darbecilerle mücadele gerekçesiyle cemaatin geçmişteki kötülüklerinin tolere edildiğini iddia etti. Taşgetiren yazısında ayrıca, bazı kesimlerin iktidarın cemaatle mücadelesini fırsata dönüştürerek rakip gördüğü alanları ele geçirebileceği ihtimalini hatırlattı. Tasfiye dosyalarında ise kul hakkına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Taşgetiren’in yazısının ilgili kısmı şöyle:

Peki bugün “FETÖ’nün kötülüğü”nden yola çıkarak başka hesapları görmek üzere harekete geçen odakların bulunmadığından emin miyiz?

FETÖ’nün geçmişte icra ettiği kötülükleri, “Darbecilerle mücadele” gerekçesiyle tolere etmiştik. Öyle ki, o zaman “Emir komuta içinde şurada yer almış adamları darbeci diye yargılamayalım” dediğinizde “Sen darbecilere mi arka çıkıyorsun” diye boğulmayı göze almalıydınız. Kim tarafından, FETÖ’cü medya tarafından.

Diyelim bugün, “Ulusalcı”, MHP’li, ya da şu – bu gruptan, iktidarın “FETÖ kötülüğü” ile mücadele konseptini kullanarak, gelişigüzel tırpanlamalarla, rakip gördüğü alanları ele geçirme hesabı güdüyor olabilir mi?

Aynı zamanda bu hesabı Ak Parti iktidarına, Tayyip Erdoğan’a “Fatura” ederek, bir de bunlara bedel ödetmek gibi gibi bir planı uyguluyor olabilir mi?

Mesela bu faturanın, önümüzdeki halk oylamasında ödetilmesi planlanmış olabilir mi?

“Ak Parti döneminde ben bununla karşılaşmalı mıydım?” diye soran ve iletişim kurulacak makam bulmakta zorlanan insanlar, tam da böyle bir problemi dile getirmiş oluyorlar.

Bence şu sırada FETÖ operasyonlarında istihdam edilen insanlara daha bir dikkatle bakılmalı. Tasfiye dosyaları da en azından “Kul hakkı” hassasiyetiyle ele alınmalı. Bir de “Ahiret faturası” var çünkü.