Ana sayfa Editörden Taşgetiren: Bizim camia, aslında Perinçek’in tavırlarına duyarlıdır

Taşgetiren: Bizim camia, aslında Perinçek’in tavırlarına duyarlıdır

PAYLAŞ

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Aydınlık Gazetesi yazarı Doğu Perinçek’in, ‘Türk yargısının altın devrini yaşadığı’na ilişkin sözlerini köşesine taşıyan Star yazarı Ahmet Taşgetiren, Perinçek’in bu sözleri, ‘tasfiye kararları Perinçek’in kripto admaları eliyle mi yapılıyor’ tartışmalarının ortada dolaştığı bir zamanda söylediğini yazdı.

Taşgetiren’in “Perinçek yargıyı niye öptü?” başlıklı yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Ulusal Kanal’da gazeteci Rafet Ballı’nın sunduğu Çıkış Yolu programına katılıyor Perinçek, ve “Türk yargısı son 50 yılın altın devrini yaşıyor” diyor.
“Türk yargısı altın devrini yaşıyor.”
Bu hiç kuşkusuz anlamlı bir çıkış.
Perinçek bu sözleri, “Acaba devletten tasfiye edilenlerin yerine Perinçek’in adamları mı sızıyor? Tasfiye kararları, FETÖ adı altında bütün dindar kadroların devletten tasfiyesi boyutunda ve Perinçek’in kripto adamları eliyle mi yapılıyor?” sorularının ortada dolaştığı bir zamanda söylüyor.
Bizim camia, aslında Perinçek’in tavırlarına duyarlıdır, daha çok da tepkilidir, çünkü Perinçek’in sürdürdüğü bir ideolojik mücadele vardır, ama bu sözlerini nedense görmedik. Neden acaba?
“Türk yargısı”na “Altın devir” ödülü veren Perinçek’in son hamlesi şu; Aydınlık’tan okuyalım:
“Vatan Partisi MEB düzenlemesine karşı harekete geçti: Zorunlu mescid yargı yolunda. Vatan Partisi düzenlemenin iptali için Danıştay ve AYM’ye başvuracak.”
Anlaşılan Perinçek’e göre Milli Eğitim altın devrini yaşamıyor.
Bence Perinçek’in “altın devri yaldızlaması”nın altındaki malzemenin karatını doğru ölçmekte yarar var.

Yazının tamamı için…