Ana sayfa Editörden Taşgetiren: “Putin sessiz sedasız bizi sıkıştırdı. Şimdi de Amerika, Avrupa sıkıştırıyor”

Taşgetiren: “Putin sessiz sedasız bizi sıkıştırdı. Şimdi de Amerika, Avrupa sıkıştırıyor”

PAYLAŞ

Son zamanlarda ABD ve Avrupa ile yaşanan olumsuz gelişmelere değinen Star Yazarı Ahmet Taşgetiren, “Biz Rus uçağını düşürdüğümüzde Rusya, buna karşı bir cevap verdi ve bizim o cevaptan canımız yandığı için, barışmanın yollarını aradık. Putin sessiz sedasız bizi sıkıştırdı. Ekonomik olarak sıkıştırdı, Suriye’de askeri olarak sıkıştırdı.Şimdi de Amerika – Avrupa sıkıştırıyor.” dedi.

Yazının ilgili kısmı şöyle:

Avrupa ile ciddi bir gerilim yaşıyoruz. Karşılıklı olarak kavgada söylenmeyecek sözler söyleniyor. Büyük küçük demeden her gün bir AB üyesi ülke, damarımıza basacak uygulamalara yöneliyorlar. Biz de Avrupa’nın tavrını, tarihi arka planla bağlantı kurarak değerlendiriyor ve “Düşmanlık” olarak görüyoruz.

“Rusya ile nerelerdeyiz” diye sorulduğunda, önümüze Afrin’de kolunda YPG arması bulunan ve YPG militanlarıyla kucaklaşan Rus askerlerinin görüntüleri çıkıyor. Aslında tercih etsek, Amerika’ya, Avrupa’ya kızdığımız kadar Rusya’ya da kızabileceğimiz gerekçeler var.

Biz Rus uçağını düşürdüğümüzde Rusya, buna karşı bir cevap verdi ve bizim o cevaptan canımız yandığı için, barışmanın yollarını aradık. Putin sessiz sedasız bizi sıkıştırdı. Ekonomik olarak sıkıştırdı, Suriye’de askeri olarak sıkıştırdı.

Şimdi de Amerika – Avrupa sıkıştırıyor.

Amerika ve Avrupa ile daha üst perdeden bir hesaplaşma halindeyiz.

Ancak Amerika’nın Avrupa’nın canımızı yakan tavırlarına karşı henüz “sözel” bir tepkiyi ortaya koyuyoruz.