Ana sayfa Editörden Taşgetiren’den Yeni Birlik yazarına: Kalemini yıka da yaz. Adam ol, konuşalım

Taşgetiren’den Yeni Birlik yazarına: Kalemini yıka da yaz. Adam ol, konuşalım

PAYLAŞ

CHP’nin başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne ve son dönemde yaşanan tutuklamalardaki hak ihlallerine ilişkin yazdığı yazılar nedeniyle iktidara yakın bazı gazeteciler tarafından eleştirilen Star yazarı Star yazarı Ahmet Taşgetiren, kendisi hakkında bir yazı kaleme alan Yeni Birlik yazarı Ekin Gün’e köşesinden cevap verdi. Yazısında, kendisine yönelik “FETÖ’cüleri “mazlum” saymanın neresi hoş görülebilir? Casusluk suçunu desteklemenin neresi dirençtir?” şeklinde ifadeler kullanan Gün’e cevap veren Teşgetiren, “YeniBirlik’teki vatandaşa: Bana söverek var olamazsın. Kalemini yıka da yaz. Adam ol, konuşalım.” dedi.

Yeni Birlik yazarı Ekin Gün ne yazmıştı?

Bir ara 249 kişinin katilini unutmuş, o FETÖ’cülerin “mağduriyetlerini” anlatmaya yeltenmişti.
Bununla da kalmadı… “Hukukçu diyor ki” diye başlık açıp “FETÖ diye bir örgütün olmadığını” ima edecek kadar zavallı pozisyonuna düştü.
Biraz daha ileri gitse “15 Temmuz’da darbe falan olmadı” diyecekti ama daha kötüsünü yaparak “FETÖ diye bir örgütün varlığını” sorguladı.
Hem de hiç utanmadan!
Ve ar damarı çatlamış bir şekilde pişkince “FETÖ’cüler mağdur ediliyor” yazıları yazmaya devam etti.
Yaşını başını almış, görmüş geçirmiş, kibar bir beyefendi dedik ama şehitlerimizin katillerini “mağdur” gibi göstermeye başlayınca orada “dur” demek gerekiyordu.
Defalarca onu samimiyetle uyaranlar olsa da o bu tarz yazılar karalamaya devam etti…
Ve en sonunda Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ için yürüyüşünü, casusluk suçuna sahip çıkışını “direnç” olarak niteledi, “CHP tabanının ötesinde karşılık bulacağını” ifade etti.
Neyin “direnciydi” ya da CHP tabanının “ötesi” neresiydi bilinmez ama yazmış olduğu o yazılar 15 Temmuz’u bizzat yaşamış herkesi derinden yaraladı.
Yaralamaya da devam ediyor hala…

Sen kimin sözcülüğüne soyunuyorsun Taşgetiren?
Sen kimin adına konuşuyorsun?
Çıkar o ağzında gevelediğin baklayı da mert olup açıkla.
Konuştuğun, yazdığın ağız kimin ağzıdır?