Ana sayfa Yaşam TCDD’den Ramazan tarifesi: Ekonomi sınıfında yemek servisi yok, Bussiness’ta var

TCDD’den Ramazan tarifesi: Ekonomi sınıfında yemek servisi yok, Bussiness’ta var

PAYLAŞ

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) skandal bir uygulamaya imza attı. TCDD trenlerinde, ramazan boyunca, ekonomi bölümündeki yemekli vagon servise kapatıldı. BirGün’e konuşan ismini vermek istemeyen yurttaş, TCDD’den yemekli vagon bilet alamadığını şöyle aktardı: “Bilet alırken yemekli vagonlardan almaya çalıştım, ancak olmadı. TCDD’yi aradım. Bana verilen cevapta, ‘Evet, business ama yemekli değil. Bu ramazan için bir uygulama’ dediler.”

BirGün’den Uğur Şahin’in haberine göre, konuya dair bilgi veren CDD müşteri temsilcisi, “Ekonomi yemekli vagonumuz kaldırıldı, hizmet veriyor ama yemek servisi yok” dedi. Temsilci vagonun kaldırılmasının sebebinin, ramazan ayı olduğunu söyledi.

“Nedenini bilmiyoruz”

Yetkili birimden Şener Bey ise şu açıklamayı yaptı: “Bussiness’ta yemekli vagonlarımız var, tamamen kaldırılmadı. Yemekli vagonlar sadece ekonomi bölümünden kaldırıldı. Bize verilen bilgilere göre işlem yapıyoruz. Genel müdürlük tarafından ekonomiden yemek kaldırıldı. Nedeniyle ilgili bize herhangi bilgi verilmedi. Ramazan nedeniyle mi ya da başka sebepten dolayı mı bilgi veremiyoruz. Genelde ramazan olarak bilgilendirmesi yapıldı.”