Ana sayfa Yaşam Tecavüzcüleri tarafından taşlanarak öldürüldü

Tecavüzcüleri tarafından taşlanarak öldürüldü

PAYLAŞ

Hindistan’ın kuzeyindeki Harina eyaleti polisinden yapılan açıklamada, toplu tecavüze uğrayan genç bir kadın, tecavüzcüleri tarafından taşlanarak öldürüldü.

Reuters ajansına konuşan Polis Şefi Aşwin Şifni, saldırganlardan ikisinin, Harina eyaletine bağlı Sonyabad şehrinde ‘cinsel taciz’ ve ‘adam öldürmekten’ tutuklandığını altı kişinin ise tutuksuz yargılandığını bildirdi.

Polis şefinin ajansa verdiği bilgilere göre Sonyabad şehrinde yaşayan 23 yaşındaki genç bir kız, birkaç kişi tarafından zorla bir araca bindirilerek yakınlardaki Rohtak kentine götürülüp burada topluca tecavüze uğratılıyor. Genç kadını kaçıranlardan birinin, akrabası olduğu bildirildi.

Saldırganların, kendilerini polise şikayet edeceğini söylemesi üzerine genç kızın kafasına taşlarla vurarak feci bir şekilde ölümüne neden olduğu öğrenildi.

Feci şekilde öldürülen kızın annesi, saldırganlardan birinin daha önce de kızlarının kendisine verilmesi için baskı yaptığını ve baskılara dayanamadıklarını belirterek şahsı polise şikayet ettiklerini ifade etti. (K24)