Ana sayfa Editörden Tezkan: “Terör bitecek diyorlar ama nasıl biteceğini izah etmiyorlar”

Tezkan: “Terör bitecek diyorlar ama nasıl biteceğini izah etmiyorlar”

PAYLAŞ

Miliyet Yazarı Mehmet Tezkan, ‘evet’ diyenlerin neden ‘evet’ dediklerini anlamaya çalıştığını ancak işin içinden çıkamadığını söyledi. Tezkan, ekonomideki bazı rakamları hatırlatan Tezkan, “Bir daha kriz olmayacak, Türkiye uçacak diyorlar ama nasıl uçacağını izah etmiyorlar..” dedi

Tezkan’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Mesela diyorlar ki; terör bitecek.. Hangi terör bitecek? PKK terörü mü? IŞİD terörü mü? DHKP-C terörü mü?  Ne olacak? Kandil silaha veda mı edecek? PKK militanları dağdan mı inecek? Dağdan inerken silah depolarını, erzak depolarını, mağaralarını imha mı edecekler?

IŞİD terörü nasıl bitecek? Türkiye’ye sızıp eylem yapmaktan vaz mı geçecekler? Hücre evlerini kapatıp silahlarını polise teslim mi edecekler? Yazdıklarını dikkatle okuyorum, söylediklerini dikkatle dinliyorum.. Terör bitecek diyorlar ama nasıl biteceğini izah etmiyorlar..

Mesela diyorlar ki; Krizler tarihe gömülecek, bir daha kriz olmayacak.. Ne krizi? Ekonomik kriz tabii.. Daha da ötesi, Türkiye uçacak diyorlar..
Soru şu.. Şu anda faiz yüzde 11, işsizlik oranı yüzde 12, dolar 3.60, enflasyon TÜFE’de yüzde 9.22, ÜFE’de yüzde 13.62..
Bu rakamlar normalse mesele yok.. Yüksekse kriz habercisiyse, tehlike sınırıysa, sormadan edemeyeceğim.. Ne olacak da.. Ne değişecek de.. Faiz yüzde 6’lara.. Enflasyon yüzde 5’lere.. İşsizlik yüzde 4’lere inecek.. Dolar bir lira demiyorum, iki lira seviyesine inecek.. Yazdıklarını dikkatle okuyorum, söylediklerini dikkatle dinliyorum.. Bir daha kriz olmayacak, Türkiye uçacak diyorlar ama nasıl uçacağını izah etmiyorlar..

Yazının tamamı için…