Ana sayfa Magazin The Sopranos’un yıldızı Annabella Sciorra: Harvey Weinstein bana tecavüz etti

The Sopranos’un yıldızı Annabella Sciorra: Harvey Weinstein bana tecavüz etti

PAYLAŞ

Hakkındaki tecavüz ve cinsel taciz iddialarının ardından Akademi üyeliğinden atılan Hollywood’un 65 yaşındaki ünlü yapımcısı Harvey Weinstein suçlamaların arkası kesilmiyor.

BBC Türkçe servisinin aktardığına göre, Weisntein’a son suçlama 2000’lerin efsane dizisi The Sopranos’da Gloria Trillo rolünü canlandıran Annabella Sciorra’dan geldi.

The New Yorker dergisine konuşan Sciorra, 1992 yılında New York’taki dairesinde ünlü prodüktörün tecavüzüne uğradığını ileri sürdü.
Weinstein’ın prodüktörlüğünü yaptığı “The Night We Never Met / Hiç Görüşmediğimiz Gece” adlı filmin çekimlerinden sonra, yaşandığını söyledi.

Sciorra, tecavüz olayını “Mücadele ettim ama çok az gücüm kalmıştı. Çoğu kadın gibi ben de olanlardan utandım. Karşı koydum. Savaştım. Sonra ‘neden kapıyı açtım ki’ diye sorup, kendimden iğrendim” ifadeleriyle anlattı.

Weinstein’a cinsel taciz suçlaması yönelten aktrisler arasına Natassia Malthe de katılmıştı. 43 yaşındaki Norveçli oyuncu, Harvey Weinstein’ın 2008 yılındaki BAFTA (İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi) ödüllerinin ardından Londra’daki otel odasını bastığını ve önünde mastürbasyon yapıp kendisine tecavüz ettiğini ileri sürmüştü.

Malthe olayın ardından polise ihbarda bulunmamış. Olayın oyunculuk kariyerini kötü etkilediğini anlatan Malthe, “‘İşte zor olduğunu duyduk, o kulağımıza geldi – bu kulağımıza geldi’ gibi ifadeler…. Bence işte ‘Harvey Makinesi’ buydu.” diye konuştu.