Ana sayfa Logo Üstü - Sağ THY, ABD uçuşlarında business yolculara laptop dağıtımına başladı

THY, ABD uçuşlarında business yolculara laptop dağıtımına başladı

PAYLAŞ

Türk Hava Yolları (THY), Amerika ve İngiltere uçuşlarına getirilen elektronik cihaz kısıtlamasına yeni bir çözüm geliştirdi. Yapılan yenilikte bugün itibariyle business yolcularına şahsi işlemlerinin takibi için özel tasarlanan laptoplar, sabah gerçekleşen THY´nin İstanbul New York seferinde dağıtıldı.

Konuyla ilgili olarak Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği´nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Amerika’ya seyahat eden business sınıfı yolcular, zengin içerikli kabin içi eğlence sistemi Planet’in ayrıcalıklarıyla seyahatlerini eğlenceli bir deneyime dönüştürürken,kabinde sunulacak yeni dizüstü bilgisayarlar sayesinde şahsi işlerinin takibini de gökyüzünden kesintisiz sağlayabilecek. Uçuş öncesi kişisel bilgisayarlarını Türk Hava Yolları personeline teslim eden business sınıfı yolcular, uçak içinde şahsi işleriyle meşgul olabilmek için kabin personellerinden dizüstü bilgisayar (laptop) talep edebilecek.”

DHA’dan İbrahim Yıldız’ın haberine göre, ABD uçuşlarında dağıtılacak olan laptoplar, katlanarak tablet olma özelliğine ve ayrıca dokunmatik ekrana sahip. Bu dizüstü bilgisayarlar, yolcuların kişisel bilgilerini koruyabilecekleri bir güvenlik sistemi ile sunulacak. Yolcular, bilgisayar kullanımı sonrasında arzu ederlerse verilerini harici bir saklama birimine (USB) kopyalayabilecek ve bilgisayar kapatıldığında yolcunun tüm kişisel çalışmaları otomatik olarak ve tamamen bilgisayardan silinecek.